Hoe u het veilige laadvermogen van uw voertuig kunt berekenen

0
13

We zijn er allemaal geweest. De kofferbak is open. Het huis is leeg. Je hebt een berg dozen, een koelkast en een hond die steeds in de koelbox probeert te klimmen. Je armen zijn moe. Je rug is stijf. Je realiseert je dat je meer beweegt dan je lichaam comfortabel aankan.

Auto’s hebben geen spieren. Ze hebben motoren. Ze hebben transmissies. Ze hebben ophangingscomponenten die geschikt zijn voor specifieke limieten. Wanneer u een voertuig overbelast, maakt u niet alleen uw leven moeilijker. Je belast mechanische onderdelen tot het breekpunt. U maakt van uw woon-werkverkeer een gevaar voor alle anderen op de snelweg.

Laadvermogen is belangrijk. Het gaat er niet alleen om dat je spullen erin passen. Het gaat erom dat het voertuig op de weg blijft en dat de banden niet kapot gaan. Het gaat over veiligheid.

Payload is elke lading die door een voertuig wordt vervoerd. Dit is inclusief vracht. Inclusief passagiers. Het omvat de brandstof in de tank als u strikt bent over de gewichtsverdeling, hoewel het meestal verwijst naar het gewicht dat bovenop het leeggewicht van het voertuig wordt toegevoegd.

De meeste mensen negeren dit nummer. Ze kijken naar de grootte van de bagageruimte. Ze schatten het gewicht van hun boodschappen. Ze raden hoe zwaar hun kinderen zijn. Niets hiervan is juist.

Hier is het probleem: je kunt niet zomaar raden. Je hebt cijfers nodig. U moet precies weten hoeveel uw specifieke voertuig kan vervoeren voordat u begint met laden.

Uw nummers vinden

Waar kijk je? Het antwoord ligt in de deurpost. Of het handschoenenkastje. Of de gebruikershandleiding. Er is een sticker met een gele en witte achtergrond. Het vermeldt het laadvermogen.

Dit nummer is geen suggestie. Het is een harde grens. Het is het maximale gewicht dat het voertuig veilig kan vervoeren, inclusief passagiers, vracht en accessoires.

Als u deze limiet overschrijdt, bevindt u zich op gevaarlijk terrein.

De wiskunde is eenvoudig

Hier is de formule:

  1. Zoek het Gross Vehicle Weight Rating (GVWR). Dit is het maximale veilige totaalgewicht van het voertuig, inclusief alles.
  2. Zoek het Leeggewicht. Dit is het gewicht van het voertuig met alle vloeistoffen en een volle tank benzine, maar zonder passagiers of vracht.
  3. Trek het leeggewicht af van de GVWR.

Het resultaat is uw laadvermogen.

Stel dat u een vrachtwagen heeft. De GVWR bedraagt ​​6.000 pond. Het leeggewicht bedraagt ​​4.500 pond. Het laadvermogen bedraagt ​​1.500 pond.

Je hebt 1.500 pond om mee te spelen.

Dit is waar mensen het verpesten. Ze denken dat de 1.500 pond alleen voor dozen is. Dat is het niet.

Passagiers tellen.

Als er twee volwassenen in de vrachtwagen zitten, is dat ongeveer 400 pond. Eén op de achterbank, nog eens 200 pond. Dat is 600 pond verdwenen. Je hebt nog 900 pond over voor vracht.

Als je een volle tank benzine toevoegt, is dat nog eens 150 pond. Nu heb je 750 pond.

Als je een bedvoering, een trekhaak en wat aftermarket-wielen toevoegt, is dat nog eens 200 pond.

Je houdt nog 550 pond over voor je boodschappen, je

Het is geen magie. Het is rekenkundig. Als je wilt weten hoeveel uitrusting, mensen en vracht je voertuig aankan zonder de ophanging in een tragisch performance-kunstwerk te veranderen, heb je maar twee cijfers nodig.

Totaal bruto voertuiggewicht (GVWR).
Leeggewicht.

Dat is alles.

De meeste mensen staren naar hun dashboard en vragen zich af waarom de banden er moe uitzien. Ze proberen te raden. Raad het niet. Doe de wiskunde.

Wat GVWR eigenlijk betekent

GVWR is het harde plafond. Het is het maximaal toegestane gewicht dat het voertuig volgens de fabrikant kan dragen als het volledig is geladen. Klaar om te rijden.

Dit is niet alleen het gewicht van de metalen kist waarin u zit. Het omvat:
– Het voertuig zelf.
– Alle vloeistoffen. Benzine, olie, koelvloeistof, remvloeistof.
– Elke passagier.
– Elk gereedschap, tent, boot of mountainbike vastgebonden aan het dak.

U vindt dit nummer op een sticker aan de binnenkant van de deurpost aan de bestuurderszijde. Raadpleeg de gebruikershandleiding. U kunt het ook online vinden door uw specifieke chassisnummer of uitrustingsniveau op te zoeken.

Mis je dit nummer? Je rijdt blind. Overtreffen? U vervalt de garantie, riskeert defecte remmen en is waarschijnlijk illegaal.

Leeggewicht: het lege gewicht

Leeggewicht is wat de weegschaal aangeeft als de auto alleen staat.

Maar ‘alleen’ is lastig. Er zit een volle tank benzine bij. Het omvat alle bedrijfsvloeistoffen. Passagiers zijn daar niet bij inbegrepen. Het omvat geen vracht.

Zie het als het gewicht van het voertuig in de standaard, rijklare staat. Als u nog iets toevoegt, eet u uw lading op.

Het aftrekkingsspel

Het laadvermogen is slechts het GVWR minus het leeggewicht.

GVWR – Leeggewicht = Laadvermogen

Eenvoudig aftrekken. Geen trucjes.

Laten we naar een echt voorbeeld kijken. Stel dat u een middelgrote SUV heeft.

  • GVWR: 1.588 kg (3.500 lbs)
  • Leeggewicht: 1.361 kg (3.000 lbs)

3.500 minus 3.000 geeft je 227 kg (500 lbs).

Dat is uw totale lading. Alles.

Twee volwassenen? Een hond? Een koelbox vol bier? Dakdragers? Dat komt allemaal uit die 500 pond.

Voer de berekeningen uit voordat u laadt.

Waarom voertuigtype belangrijk is

Maakt het uit of u een sedan, een vrachtwagen of een SUV bestuurt?

Ja. Omdat het laadvermogen drastisch verandert, afhankelijk van het platform.

Een compacte auto kan een GVWR van 3.800 kg en een leeggewicht van 3.200 kg hebben. Dat is 600 kg laadvermogen. Voeg daar twee personen en een koffer aan toe en je hebt een capaciteit van 90%. Een derde persoon en een rugzak besturen? Je bent voorbij.

Een pick-up op ware grootte? Ander verhaal. Verschillende cijfers. Verschillende regels voor betrokkenheid.

Vrachtwagenlading

Hiervoor zijn vrachtwagens gebouwd. Maar ‘ervoor gebouwd’ betekent niet ‘oneindige capaciteit’.

Pick-ups hebben hogere GVWR’s. Vaak

De belastingslimiet definiëren

Denk niet langer aan lading alsof het alleen maar ‘spullen in de kofferbak’ zijn. Dat is het niet. Wat je in een sedan of crossover gooit, is fundamenteel anders dan wat een pick-up vervoert. Je hoeft geen lang, zwaar hout te sjouwen voor een huisrenovatie in een kleine wagen. En je hebt zeker geen stevige, zware uitrusting nodig om een ​​paar zakken boodschappen mee te sjouwen.

Vrachtwagens vervoeren zwaardere lading. Periode. Om te begrijpen hoeveel ze daadwerkelijk kunnen bevatten, moet je kijken naar hoe de Amerikaanse overheid deze machines classificeert. Het draait allemaal om het bruto voertuiggewicht (GVWR). Er zijn twee manieren om deze taart te verdelen: per gewichtsklasse of per dienstcategorie. Ze overlappen elkaar, maar dienen verschillende doelen.

De DOT verdeelt vrachtwagens in acht specifieke gewichtsklassen op basis van hun maximale GVWR.

Verdeling gewichtsklasse

  • Klasse 1: 2.722 kg (6.000 lbs)
  • Klasse 2: 4.536 kg (10.000 lbs)
  • Klasse 3: 6.350 kg (14.000 lbs)
  • Klasse 4: 7.258 kg (16.000 lbs)
  • Klasse 5: 8.845 kg (19.500 lbs)
  • Klasse 6: 11.793 kg (26.000 lbs)
  • Klasse 7: 14.969 kg (33.000 lbs)
  • Klasse 8: Alles boven de 33.000 lbs

Het Department of Transportation vereenvoudigt dit verder in bredere emmers. Klassen één en twee zijn licht. Drie tot vijf? Middelzwaar. Zes jaar en ouder is zwaar terrein.

Als u weet waar uw machine zich in deze hiërarchie bevindt, kunt u uw laadvermogen berekenen zonder een as op te blazen.

“Als u weet waar uw vrachtwagen binnen deze categorieën valt, kunt u gemakkelijker bepalen hoeveel laadvermogen u tijdens uw ritten kunt vervoeren.”

Vervolgens kijken we naar de personenautokant van de vergelijking.

Autolading

Laadvermogen is niet alleen een vrachtwagenprobleem. Bij sedans hebben we de neiging dit te negeren, ervan uitgaande dat de limieten zo hoog zijn dat ze er niet toe doen. Bij een gezinspakket voor een roadtrip gaat zelden een waarschuwingslampje branden. Het gewicht van de kinderen, de bagage, misschien een koelbox in de kofferbak. Het voelt prima. Het is zwaar, zeker. Maar niet gevaarlijk zwaar. Of dat vertellen we onszelf.

Deze mentaliteit is een vergissing. Zelfs in een personenauto is het laadvermogen eindig. En het is niet alleen wat je in de kofferbak gooit. Mensen tellen.

Fabrikanten bouwen deze cijfers in de specificaties. De meeste autofabrikanten gaan uit van een standaard passagiersgewicht. Dat aantal is gewoonlijk 150 pond (68 kg) per stoel. Beschouw elke lege stoel in uw voertuig als een emmer met een inhoud van 150 pond. Als uw achterbank leeg is, heeft u een buffer van 204 kg (450 pond). Vul dat bankje met drie volwassenen, en die buffer verdwijnt. Nu heb je minder ruimte voor spullen. Minder ruimte voor brandstof. Minder veiligheidsmarge.

Laad het verkeerd en de bediening verslechtert. De remafstanden worden langer. De ophanging is uit. Het is natuurkunde, geen mening.

SUV-laadvermogen

Dus wat gebeurt er als je overstapt naar een SUV? Je krijgt meer ruimte. Meer bodemvrijheid. Een hoger standpunt.

Betekent dit dat je meer spullen mee kunt nemen?

Ja. Maar de marges zijn kleiner dan je zou denken.

SUV’s hebben een hoger bruto voertuiggewicht (GVWR). Dat is het maximale gewicht van het voertuig zelf plus alles wat erin zit. Het omvat de brandstof, de passagiers, de lading. Het verschil tussen het bruto voertuiggewicht en het leeggewicht van het voertuig geeft u uw totale laadvermogen.

Een middelgrote SUV kan een laadvermogen hebben van ongeveer 450 kg. Dat klinkt als veel. Het is. Totdat je beseft dat een volle tank benzine 100-150 pond weegt. Drie passagiers nemen nog eens 450 pond mee. Dan blijft er ongeveer 450 pond over voor vracht.

Je zou denken dat je daar een week aan kampeerspullen, twee fietsen en een tent in kwijt kunt. Dat kun je niet. Niet als je onder de limiet wilt blijven.

“Het laadvermogen is het verschil tussen wat de vrachtwagen weegt en wat hij volledig geladen mag wegen.”

SUV’s zijn groter. Dat verhoogt het zwaartepunt. Laad de imperiaal op met zware spullen en u nodigt uit tot een omkanteling. Laad de achterkant op met zware dozen en je voelt de achterkant doorzakken. De besturing wordt vaag. De voorbanden verliezen grip.

Het gaat niet alleen om het inpassen van dingen. Het gaat erom waar je ze neerzet.

De meeste SUV’s zijn gebouwd op autoplatforms. Ze delen de ophangingsgeometrie met sedans. Ze hebben niet de robuuste veren en schokken van een pick-up. Ze zijn niet ontworpen om tonnen gewicht te vervoeren. Ze zijn ontworpen om mensen en middelzware lasten te vervoeren.

Als je sleept, is dat een andere berekening. Trekvermogen en laadvermogen zijn afzonderlijke cijfers. Maar ze interacteren. Het tonggewicht van een aanhanger telt mee voor uw laadvermogen. Een tonggewicht van 20% op een aanhanger van 3.000 pond is 600 pond. Dat is de helft van uw laadvermogen verdwenen. Gewoon voor de trekhaak.

SUV’s bevinden zich in dat rare middenweg. Je wilt de draagkracht van een pick-up, maar het comfort van een sedan. De realiteit is rommeliger. Beschouw het laadvermogen als een glijdende schaal. Het zit tussen een vrachtwagen en een auto. Normaal gesproken kunt u meer meenemen dan in een Toyota Camry.

De meeste SUV’s maken dit gemakkelijk. Klap de achterbank naar voren. Plotseling heb je één enorme, vlakke opslagruimte. Je kunt zware spullen inpakken. Fietsen. Kajaks. Dozen met boeken.

Maar er is een harde grens. Met vrachtwagens kun je de lading hoog opstapelen. SUV’s hebben daken. Je kunt niet zomaar blijven stapelen.

Waarom het overbeladen van een SUV riskant is

Het gaat niet alleen om het inpassen van spullen. Het gaat om rechtop blijven staan. Een SUV behandelen als een vrachtwagen is een vergissing. Een gevaarlijke.

Het zwaartepunt is de moordenaar. SUV’s zitten hoger. Als je ze overbelast, verschuift dat zwaartepunt. En het verschuift naar boven.

Omrollen behoort niet tot de mogelijkheden. Het is een waarschijnlijkheid. Vooral als je een bocht te snel neemt. De natuurkunde geeft niets om je vrachtlijst.

Fabrikanten merkten het. Ze zagen de angst. De angst bij de consument nam toe. De reactie? Elektronische stabiliteitscontrole. De meeste moderne SUV’s hebben het. Het helpt je op de weg te blijven. Maar het kan de natuurkunde niet eeuwig bestrijden.

Het juridische vangnet

Wetgevers bemoeiden zich ermee. De National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kwam tussenbeide. Sinds september 2004 bestaat er een federale regel.

Kijk naar de deurpost. Aan de bestuurderskant. Je ziet een label. Hierop staat het maximale gezamenlijke gewicht vermeld. Dit omvat elke persoon binnenin. Plus elk stuk vracht.

Dit geldt voor voertuigen met een bruto voertuiggewicht (GVWR) van minder dan 10.000 pond. Dat is 4.536 kilogram.

Waarom het etiket? Omdat de wiskunde lastig is. Mensen vergeten hun eigen gewicht. Ze vergeten het gewicht van de imperiaal. Ze vergeten het reservewiel. Het label is een harde stop.

De grenzen verleggen

Dus op het etiket staat stop. Maar wat als u absoluut meer moet vervoeren? Kun je het systeem bedriegen? Kunt u het laadvermogen vergroten?

Het antwoord is niet eenvoudig. Het gaat om opschortingsupgrades. Zwaardere veren. Versterkte schokken. Maar er zijn risico’s. Het wijzigen van het ene onderdeel heeft invloed op een ander onderdeel. Remmen? Sturen? Banden?

Je verplaatst niet alleen gewicht. U verandert het gedrag van het voertuig. En gedragsveranderingen kunnen fataal zijn.

Er is een manier om de capaciteit te vergroten. Maar het is geen kant-en-klare oplossing. Het is een structureel gesprek met engineers.

Het kennen van uw maximale laadvermogen is stap één. Wat als u meer moet vervoeren? Is er sprake van een maas in de wet? Misschien heb je een gebruikte Ford F-150 of een Tacoma gevonden met een beperkt trekvermogen, en de standaardspecificaties volstaan ​​gewoon niet. Het korte antwoord is meestal nee: je kunt de natuurkunde niet zomaar negeren. Maar er zijn manieren om die grenzen te verleggen, op voorwaarde dat je geen klap uitdeelt of wordt aangehouden.

Kun je het laadvermogen echt vergroten?

Fabrikanten ontwerpen voertuigen met een specifiek bruto voertuiggewicht (GVWR) in gedachten. Ze bieden ook optionele sleeppakketten aan, maar dit zijn geen toverstokjes. Een trekpakket omvat doorgaans een kabelboom voor een aanhangwagen, een robuuste trekhaak, veiligheidskettingen en soms een verbeterd koelsysteem of sterkere remmen. Deze componenten helpen bij het beheren van de sleeplading, niet noodzakelijkerwijs de lading in de cabine of het bed.

“Het overbeladen van een voertuig met te veel laadvermogen is een gevaarlijke situatie, die schadelijk kan zijn voor u, uw passagiers en andere bestuurders.”

Als je het systeem probeert te bedriegen door aftermarket-liftkits of een robuuste ophanging toe te voegen, heb je misschien het gevoel dat je de capaciteit hebt vergroot. Dat heb je niet gedaan. Je hebt zojuist een zwaardere truck gemaakt die slecht rijdt. Het werkelijke laadvermogen wordt bepaald door het chassis, de ophanging en de banden. Als je dat aantal overschrijdt, gooi je een tijdbom.

Het juridische risico

Dit is het deel dat de meeste enthousiastelingen negeren totdat het te laat is. Als een politieagent een vrachtwagen laag aan de achterkant ziet hurken of een luide piep hoort van overbelaste remmen, zullen ze je aan de kant houden. Als zij vaststellen dat u overbeladen bent, kunt u een bekeuring krijgen voor onveilig laden van het voertuig.

Het is niet zomaar een klap op de pols. In sommige rechtsgebieden is het een ernstige ontroerende overtreding. En gebeurt er een ongeluk doordat uw remmen het begeven vanwege overgewicht? Je kijkt naar beschuldigingen van nalatigheid. Niemand is blij met een kaartje, laat staan ​​met een rechtszaak.

Specifieke laadvermogengegevens per merk

Omdat ik niet elke afzonderlijke uitrustings- en optiecombinatie voor elk model dat ooit is gemaakt kan opsommen, is hier een momentopname van het maximale laadvermogen voor bepaalde merken en bouwjaren. Deze cijfers zijn in ponden (lbs).

Acura-lading

Acura was halverwege de jaren 2000 niet bepaald een vervoerder. De meeste sedans en cross-overs hadden bescheiden beoordelingen.

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)
2006 MDX
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 1158
2007 RL
2007 RDX 870
2007 TL
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL
2008 RSX 870
2008 TL
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Meer Acura-specificaties:
-Acura GVWR
– Acura GAWR
– Acura GCWR
– Acura vrachtdraagvermogen
– Acura rijklaar gewicht
– Acura-trekvermogen

Audi Payload

De prestatiemodellen van Audi gaven zelden prioriteit aan vervoeren. De TT- en RS-serie zijn lichtgewicht. De A8 is een luxe binnenschip met een behoorlijk laadvermogen.

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8 1213
2006 S4
2006 TT 728
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8 1213
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Meer Audi-specificaties:
– Audi GVWR
-Audi GAWR
– Audi GCWR
– Audi laadvermogen
– Audi leeggewicht
– Audi-trekvermogen

BMW-lading

De 3-serie en 5-serie van de E90/E91-generatie schommelen rond de grens van 1000 lb. De Z4 is zoals verwacht licht. Houd er rekening mee dat de X5 en X6 zwaarder belast worden.

Jaar Model Maximaal laadvermogen (lbs)

Chevrolet Payload-gegevens

De Chevy Avalanche 1500 woog in 2006 1387 lbs. Dat aantal daalde tot 1258 in 2007 voordat hij in 2008 weer opklom naar 1444. In 2009 eindigde hij op 1333 lbs. De heavy-duty Avalanche 2500 was een ander beest. Het begon in 2006 met 2072 lbs. Gegevens voor de daaropvolgende jaren worden niet vermeld, maar de capaciteit hield stand waar het er toe deed. De Colorado is hier het middelgrote werkpaard. In 2006 werd 1532 lbs. In 2007 en 2008 daalde het licht tot 1316. In 2009 was het stabiel op 1250 pond. Doe geen moeite om de Aveo of Cobalt te controleren. Ze dragen niets. Zelfs geen passagier over de limiet. Het Express-busje is solide. 2306 lbs van 2006 tot 2008. In 2009 sprong de Express 2500 naar 3262 lbs. De Express 3500 ging zelfs nog hoger met 4147 lbs. De HHR is een crossover met een achterbank. Maximaal laadvermogen van 900 kg. Dat blijft constant tot en met 2009. De Silverado 1500 is waar de echte cijfers zich verbergen. 2006 was sterk met 1913 lbs. 2007 daalde naar 1658. 2008 bleef op 1652. 2009 bleef daar. De hybride versies zijn lichter. 1162 lbs in 2006. De SS-trim daalde tot 1253 lbs. De HD-trucks zijn de zware lifters. Silverado 1500 HD bereikte 3129 lbs. De 2500 HD begon in 2006 met 3606 lbs. In 2007 en 2008 daalde deze naar 3458. De 3500 HD was een tank. 5169 lbs in 2006. Vervolgens 3621 in 2008. 3873 in 2009. Suburban en Tahoe delen een bepaald DNA. De 1500 Suburban begon in 2006 met een gewicht van 1731 pond. In 2007 zakte hij naar 1593 en bleef. Tahoe 1500 woog 1522 lbs in 2006. Sprong naar 1835 in 2007 en hield stand. De 2500 Suburban was zwaarder. 2828 lbs in 2006. Gezakt naar 2561 in 2007 en gebleven. TrailBlazer zat consequent op 1194 lbs. De EXT-versie voegde iets meer toe. 1429 pond in 2006.

Chrysler Payload-nummers

Chrysler was in deze jaren niet zwaar. Voor de 300 en 300C zijn geen gegevens over het laadvermogen vermeld. Ze zijn er niet voor gebouwd. De PT Cruiser had nog wat leven over. 1907 lbs in 2007. Daarna daalde het naar 889 in 2008. Voor 2009 zijn er geen gegevens. De Pacifica was bescheiden. 889 lbs in 2007. 865 in 2008. De Aspen verscheen in 2007. 1600 lbs. Het bleef daar tot 2009. De Aspen Hybrid daalde tot 1500 lbs. De Town & Country-minivan vervoerde in 2007 en 2008 1200 pond. 2009 heeft geen vermelding. De Crossfire en Sebring zijn lege slots.

Dodge Payload-specificaties

Dodge had meer spierkracht in de vrachtwagens. De Ram 1500 begon in 2006 met 1750 lbs. Dat hield hij vol in 2007. Sprong naar 1810 in 2008. Daarna daalde hij aanzienlijk naar 1490 in 2009. De Ram 2500 klom. 3020 lbs in 2006. 3130 in 2007. 3210 in 2008. 3260 in 2009. De Ram 3500 was enorm. 4660 lbs in 2006. 4780 in 2007. 4870 in 2008. Daarna een scherpe daling naar 3560 in 2009. Sprinterbusjes hadden gemengde aantallen. Het 2500 busje begon bij 3950 lbs. Gezakt naar 3766 in 2007 en gebleven. Het 3500 busje woog 3950 pond. Toen 4350. Toen 4530. De wagenversie was raar. 4824 lbs in 2006. 3074 in 2007 en 2008. 3074 opnieuw in 2009. De Dakota-truck bleef stabiel. 1750 lbs in 2006. 1710 in 2007. 1630 in 2008 en 2009. De Durango SUV was vergelijkbaar. 1750 lbs in 2006 en 2007. 1780 in 2008 en 2009. De Durango Hybrid daalde tot 1500 lbs. De Charger en Magnum bleven op 1270 lbs. De Nitro was licht. 1150 pond in de periode 2007-2009. De Grand Caravan woog in 2006 en 2007 1700 pond. Geen gegevens voor latere jaren. De caravan woog 1682 pond. De Calibre, Avenger, Challenger en Viper hebben geen payloadgegevens.

Ford laadvermogen

De bestelwagens uit de E-serie van Ford zijn hier de toppers. De E 150 begon in 2006 met 1930 lbs. Gesprongen naar 3310 in 2007. Gehouden op 3314 in 2008. Gezakt naar 3220 in 2009. De E 250 was sterker. 3435 lbs in 2006. 3700 in 2007. 3624 in 2008. 3530 in 2009. De E 350 Super Duty was enorm. 4165 lbs in 2006. 4200 in 2007. 4110 in 2008. 4060 in 2009. De vrachtwagens uit de F-serie vormen het belangrijkste evenement. De F 150 woog 1640 lbs in 2006. 1650 in 2007 en 2008. Daarna een enorme sprong naar 3030 lbs in 2009. Dat is een enorm verschil. De F 250 woog tussen 2006 en 2007 op 3100 lbs. Gezakt naar 3030 in 2008. Geen gegevens voor 2009. De F 350 woog 4000 lbs in 2006 en 2007. Gezakt naar 3900 in 2008. De F 450 verscheen in 2008 met 6120 lbs. Vervolgens gedaald tot 3900 in 2009. De Explorer woog 1414 lbs in 2006. 1520 in 2007, 2008 en 2009. De expeditie woog 1822 lbs. De ontsnapping was licht. 960 pond. De hybride was iets zwaarder met 1040 lbs. De Ranger bleef op 1260 pond. De Focus woog in 2006 990 pond. Geen gegevens daarna. De Mustang en Fusion hebben geen gegevens over de lading.

GMC-laadvermogencijfers

GMC weerspiegelt grotendeels Chevy. De Canyon begon met 1547 lbs in 2006, 2007 en 2008. Gezakt naar 1422 in 2009. De Sierra 1500 woog 1889 lbs in 2006. Gesprongen naar 1952 in 2007. 1947 in 2008. 1842 in 2009. De Sierra 2500 was zwaar. 4058 lbs in 2006. Gezakt naar 3892 in 2007 en 2008. Stijgend naar 3924 in 2009. De Sierra 3500 had gaten. Geen gegevens binnen

Honda Payload-specificaties

De Ridgeline blijft tijdens deze periode de meest consistente zware lifter in het Honda-assortiment, met een stabiel maximaal laadvermogen van 1549 pond van 2006 tot en met 2008. Dat aantal springt lichtjes naar 1549 in ’08 en blijft op dezelfde plek, maar het echte verhaal is de Odyssey. Gedurende vier opeenvolgende jaren (06-09) leverde de minivan een stevige 1349 lbs. Als u op zoek bent naar een personenauto, blijf dan bij de kleinere Civics. De Civic-modellen uit 2007 en 2008 hebben beide een respectabel laadvermogen van 385 kg. Het Element uit 2006 was iets zwakker met 675 lbs, terwijl de Insight in zijn enige vermelde jaar een schamele 400 lbs bood. De meeste sedans zoals de Accord en CR-V tonen hier geen gegevens, waarschijnlijk omdat hun GVWR’s zijn geoptimaliseerd voor mensen, niet voor uitrusting.

HUMMER-lading

Hummer hield zich niet bezig met kleine aantallen. Nadat de productie in 2008 was gestabiliseerd, stabiliseerde de H2 zich op een robuust laadvermogen van 2200 lbs. Dat is serieus spul voor een voertuig dat net zoveel weegt als een huis. De H3 was minder veelzijdig en woog tussen 2006 en 2008 1150 pond. In 2009 kreeg hij een lichte stijging tot 1312 pond, terwijl de pick-upvariant, de H3T, datzelfde jaar op 1090 pond stond. De H1 Alpha was in 2006 de zwaargewichtkampioen van het stel met 3087 pond, maar dat was een militaire niche-afgeleide, niet de straatlegale SUV die de meeste kopers kenden.

Hyundai-lading

Hyundai’s line-up van begin tot midden jaren 2000 mist specifieke laadvermogencijfers in deze records. We hebben over de hele linie nullen voor de Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon en Tucson voor de jaren 2006 tot en met 2008. De Veracruz staat ook leeg. In 2009 verschijnt de Genesis, maar ook hier worden geen gegevens over de lading verstrekt. Dit suggereert dat de fabrikant deze specifieke cijfers voor deze modellen niet heeft gepubliceerd of dat ze te verwaarlozen waren in vergelijking met de specificaties voor trekken of vracht. Als je precieze gewichtslimieten nodig hebt voor een Hyundai uit dit tijdperk, kijk je waarschijnlijk op een doodlopende weg in deze specifieke tabellen.

Infiniti-lading

De luxe SUV’s van Infiniti wogen zwaarder dan hun sedan-tegenhangers. De QX56 was de duidelijke winnaar, beginnend bij 1440 lbs in 2006 en klimmend naar 1553 lbs in 2008, waar hij in 2009 bleef. De FX-serie was ook sterk. De FX35 bleef drie jaar lang op 1183 lbs voordat hij in 2009 naar 1213 lbs sprong. De FX45 (later omgedoopt tot FX50) schommelde rond de 1091-1185 lbs. Sedans waren restrictiever. De M35 en M45 begonnen leeg in 2006, maar verschenen in 2008 met respectievelijk 996 en 1010 lbs. De G35 en G37 waren krapper, terwijl de G37 in 2008 1040 lbs boekte.

Isuzu-lading

Isuzu’s i-Series-trucks hadden wat spierkracht. De i-280 kon in 2006 1532 lbs aan. Toen het in 2007 de i-290 werd, bleef dat cijfer stabiel op 1532 lbs, voordat het licht daalde tot 1512 lbs in 2008. De grotere i-350 begon in 2006 met 1190 lbs, maar kende aanzienlijke variabiliteit. Hij steeg naar 1.516 kg in 2007, voordat hij in 2008 daalde naar 1.260 kg. De Ascender SUV was de constante van 1.133 kg voor alle drie genoemde jaren. Als je zware lasten vervoert in een i-serie, was het modeljaar 2007 verrassend capabel.

Jaguar-lading

Het laadvermogen van Jaguar is laag, wat de focus weerspiegelt op het comfort van cruisers bij hoge snelheden in plaats van op gebruiksgemak. De X-Type was de meest consistente, met een gewicht van 1058 pond van 2006 tot en met 2008. De XK- en XKR-modellen vielen in het laatste jaar van een klif. In 2008 bood de XK 815 lbs en de XKR 772 lbs. In 2009 herstelde de XK Coupé zich lichtjes tot 300 kg, maar de XKR bleef op 230 kg. Bij de XF, die in 2009 arriveerde, stonden geen gegevens vermeld. Oudere modellen zoals de S-Type, XJ8 en XJR tonen geen capaciteitsgegevens, wat erop wijst dat hun structurele beperkingen niet gedocumenteerd waren of geen primair verkoopargument waren.

Jeep-lading

De off-roaders van Jeep hadden uiteenlopende capaciteiten. De Commander SUV begon sterk in 2006 met een gewicht van 1620 pond, maar zakte in de daaropvolgende jaren naar 1300-1310 pond. De Grand Cherokee schommelde tussen de 1050 en 1180 lbs, met een opmerkelijke sprong naar 1180 lbs in 2008 en 2009. De Liberty bleef tussen 2006 en 2009 koppig constant op 1150 lbs. De Wrangler en Wrangler Unlimited zaten beide op 1000 lbs, hoewel de Unlimited in 2009 tot 1150 lbs steeg. 2009. Als je spullen vervoert in een Patriot of Compass, verwacht dan ongeveer 925 lbs.

Kia Payload

De instapmodellen en SUV’s van Kia waren verrassend competent voor hun klasse. De Borrego SUV debuteerde in 2009 met een enorm laadvermogen van 1.800 kg, waarmee hij bijna al het andere in dit segment uit die jaren versloeg. De Sedona-minivan presteerde stabiel en woog van 2007 tot 2008 1532 pond. De Sorento schommelde rond de 1200-1318 pond. De Rio-modellen waren licht, met de Rio 5 van 1200 lbs en de standaard Rio van 1273 lbs voor 2006-2008. De Sportage varieerde tussen 1195 en 1289 lbs.

Land Rover-lading

De Range Rover-lijn van Land Rover handhaafde redelijk stabiele laadvermogenlimieten. De Range Rover zelf woog tussen de 1136 en 1360 pond, en daalde tot 1136 pond in 2008 en 2009. De Range Rover Sport was zelfs nog consistenter en hield drie jaar lang 1301 pond vast voordat hij in 2009 daalde tot 1067 pond. De LR3 begon hoog op 1806 pond in 2006 en nestelde zich vervolgens in een reeks van 1325-1695 pond. De kleinere LR2 was de zwakste schakel en bleef zowel in 2008 als in 2009 op 1100 lbs.

Lexus-lading

De SUV’s van Lexus waren de koningen van het laadvermogen in het luxesegment. De LX 570 en GX 470 wogen beide 1329 lbs, terwijl de LX 570 in 2008 naar 1411 lbs sprong en dat in 2009 vasthield. De RX-serie was gemengd. De RX 350 begon in 2007 met 1395 lbs, zakte in 2008 naar 925 lbs en bleef daar. De RX 400h was consistent 926 lbs. Sedans waren strakker. De IS-F en SC 430 waren restrictief, waarbij de SC 430 jarenlang op 690 lbs bleef steken. De LS 460 bood 1201 lbs, terwijl de ES 350 1099 lbs kostte. De GS-serie was het meest variabel, variërend van 729 lbs (GS 460) tot 1066 lbs (GS 450h).

Lincoln-lading

De vrachtwagens en grote SUV’s van Lincoln hadden een aanzienlijk gewicht. De Mark LT begon bij 1620 lbs in 2006 en klom naar 1680 lbs in 2007, waar hij in 2008 bleef. De Navigator was ook een zware lifter, beginnend bij 1540 lbs en klimmend naar 1650 lbs in 2007, en bleef daar tot 2009. De MKS sedan bood een verrassende 1123 lbs in 2009. De MKX was een middenklasse-optie met een gewicht van 958 lbs. De Town Car, een verouderd platform, was door alle jaren heen beperkt tot 900 pond, een knelpunt dat waarschijnlijk heeft bijgedragen aan de uiteindelijke ondergang ervan.

We gaan omlaag in de alfabetische lijst. Als u tussen 2006 en 2009 op zoek bent naar een gebruikt voertuig, is het laadvermogen belangrijker dan u denkt. Het gaat niet alleen om slepen. Het gaat over wat u daadwerkelijk op de achterbank, de kofferbak of het bed kunt gooien zonder dat de ophangingsonderdelen kapot gaan of dat u het bruto voertuiggewicht (GVWR) overschrijdt.

De meeste mensen negeren dit aantal totdat ze vastzitten met een lekke band en een aanhanger die ze legaal niet kunnen trekken. Doe eerst de wiskunde. Trek uw leeggewicht af van uw GVWR. Dat is uw maximale laadvermogen.

Hier is de uitsplitsing voor Mazda via Saab.

Mazda-lading

Mazda had in dit tijdperk een vreemde mix. Je had de vrachtwagens uit de B-serie (die in feite de nieuwe Ford Rangers waren), de praktische MPV en een aantal verrassend lichte sportcoupés.

In 2006 viel de B3000 op. Het had een enorm laadvermogen van 1680 lbs. Dat is een serieus nut voor een compacte truck. De B2300 en B4000 waren zwaarder in termen van GVWR, maar lichter in laadvermogen (1260 lbs ). De Mazda3 en Mazda6 hadden in veel bronnen geen specifieke gegevens over het laadvermogen, waarschijnlijk omdat hun leeggewicht het grootste deel van hun budget opslokte. De MazdaSpeed6 had een laag laadvermogen van 963 lbs. Hij is gebouwd voor snelheid, niet voor vervoer.

2007 bracht de CX-9 in de plooi. Het bood een laadvermogen van 1493 lbs. Dat is behoorlijk voor een crossover met drie rijen. De Mazda5 bleef stabiel op 1239 lbs. De RX-8 daalde lichtjes naar 765 lbs.

In 2008 kromp de line-up. De CX-9 en CX-7 verdwenen uit sommige grafieken, of beter gezegd, de gegevens worden schaars. Het laadvermogen van de Mazda5 daalde tot 1191 lbs. De Tribute Hybrid hield stand op 1083 lbs, wat interessant is omdat hybriden doorgaans meer wegen. De MX-5 daalde naar 633 lbs. Kleine sportwagens. Je draagt ​​de bestuurder en een helm.

In 2009 daalde de B2300 naar 1200 lbs. De RX-8 woog 754 lbs. Het eerbetoon was verdwenen.

Belangrijkste inzicht: Als je spullen moet vervoeren in een Mazda uit dit tijdperk, blijf dan bij de vrachtwagens of de MPV’s. De RX-8 en MX-5 hebben een verwaarloosbaar laadvermogen. Je bent beperkt tot kleding en een snack.

Mercedes-Benz laadvermogen

De lading van Mercedes varieert enorm, afhankelijk van of u een luxe sedan of een zware SUV hebt gekocht.

In 2006 vervoerde de ML350 1616 lbs. De ML500 was zwaarder, waardoor het laadvermogen beperkt bleef tot 1496 lbs. De R-Klasse was een tank. Het had een laadvermogen van 2000 lbs. Dat is een bestelwagenachtige capaciteit in een carrosserie. De spiegelreflex McLaren? Slechts 626 lbs. Exotische auto’s zijn lichtvoetig.

In 2007 werd de GL- en GLK-klasse geïntroduceerd. De GL450 had 1620 lbs. De ML63 AMG daalde naar 1257 lbs. Hoogwaardige remmen en ophangingscomponenten zorgen voor extra gewicht. De R-Klasse bleef op 1635 lbs.

In 2008 steeg de G500 naar 1764 lbs. Dat is aanzienlijk. De G-Wagen is gebouwd voor werk, ook als je hem gebruikt voor weekendbrunches. De ML550 kwam overeen met de GL met 1620 lbs. Het laadvermogen van de SLR McLaren daalde tot 342 lbs. Er passen nauwelijks een passagier en een reservewiel in.

2009 hield de grote SUV’s stabiel. De ML350, ML550, GL450 en GL550 wogen allemaal rond de 1620 lbs. De ML63 AMG verbeterde lichtjes tot 1300 lbs. De R-Klasse daalde tot 1365 lbs.

Mercury-lading

Mercurius was stervende, maar de Mountaineer was nog steeds solide.

In 2006 had de Mountaineer een laadvermogen van 1549 lbs. De Monterey minivan bood 1320 lbs. De Mariner-hybride was licht met 920 lbs.

In 2007 daalde de Mountaineer lichtjes naar 1443 lbs. De Mariner bleef op 920 lbs.

2008 en 2009 waren consistent. Het laadvermogen van de Mariner bedroeg 1059 lbs (niet-hybride). De hybride bleef op 920 lbs. De bergbeklimmer bleef op 1443 lbs.

Als u een gebruikte Mercury uit 2006-2009 koopt, is de Mountaineer de enige die aanvoelt als een vrachtwagen. De Milan en Montego hadden geen vermeld laadvermogen, waarschijnlijk vanwege de lage GVWR’s die typisch zijn voor sedans.

MINI-lading

MINI’s zijn schattig. Ze zijn ook licht.

In 2006 had de Cooper Hardtop een laadvermogen van 816 lbs. De Convertible was lichter: 771 lbs.

In 2007 en 2008 bleven deze cijfers stabiel. De Clubman kwam in 2008 bij de club met 816 lbs.

2009 bracht de John Cooper Works (JCW). De JCW Hardtop en Clubman wogen allebei 816 lbs.

Kleine auto’s hebben een klein laadvermogen. Je vervoert geen grind. U vervoert passagiers die ongeveer evenveel wegen als de auto zelf.

Mitsubishi Payload

Mitsubishi had in dit tijdperk een aantal zware slagmensen.

In 2006 was de Raider-pick-up een beest. Het had een laadvermogen van 1590 lbs. Het was in wezen een Dodge Dakota. De Montero woog 1165 lbs. De Outlander was lichter met 904 lbs.

In 2007 sprong de Outlander naar 1538 lbs. Waarom? Verschillende uitrustingsniveaus of wielbasiswijzigingen. De Raider daalde lichtjes naar 1580 lbs. De Eclipse bleef op 794 lbs.

In 2008 bleef de Raider op 1580 lbs. De Outlander zakte terug naar 1169 lbs. De Lancer was solide op 1157 lbs.

In 2009 won de Eclipse meer laadvermogen en bereikte 827 lbs. De Lancer bleef op 1157 lbs.

Nissan Payload

Nissan had een ruim assortiment. Van de kleine Sentra tot de enorme Titan.

In 2006 was de Titan pick-up een krachtpatser. 1549 pond. De Armada had 1693 lbs. The Frontier bood 1464 lbs aan. De 350Z was klein met 553 lbs.

In 2007 daalde de Titan naar 1490 lbs. De Armada bleef op 1693 lbs. De Sentra daalde naar 696 lbs.

2008 was een belangrijk jaar voor de Titan. Het sprong naar 2063 lbs. Dat is een laadvermogen van vrachtwagenklasse. De Armada daalde tot 1453 lbs. De Frontier bleef op 1464 lbs. The Rogue verscheen met 953 lbs.

In 2009 bleef de Titan op 2063 lbs. De Armada hield stand op 1453 lbs. De Pathfinder sprong naar 1554 lbs. De Murano ging naar 1188 lbs.

Belangrijkste inzicht: De Nissan Titan uit 2008+ heeft een enorm laadvermogen. Als u een gebruikte vrachtwagen nodig heeft voor zware ladingen, is dit een goed doelwit. De Armada en Pathfinder houden ook goed stand.

Pontiac-lading

Pontiac was op weg naar buiten. De G6 en G8 waren GM-malibussen met karakter. De Torrent was een Hummer H3-kloon.

In 2006 had de G6 een laadvermogen van 3117 lbs. Dat is enorm. Het was een middelgrote sedan met een hoog GVWR. De Torrent had 1468 lbs. De Montana SV6 had 1246 lbs.

In 2007 en 2008 bleef de Torrent rond 1468 lbs en 1410 lbs. De G6 en G8 hadden geen vermeld laadvermogen, waarschijnlijk omdat het standaard sedans waren met een lagere focus op nutsvoorzieningen.

In 2009 bleef de Torrent op 1410 lbs.

Het laadvermogen van de G6 lijkt abnormaal hoog vergeleken met die van de concurrentie. Controleer nogmaals de GVWR op een G6 uit 2006. Het kan zijn dat er in sommige vermeldingen sprake is van een speciale verkleining of fout. Maar als het waar is, dan was het een vervoerder.

Payload is niet alleen een nummer op een sticker. Het is de harde limiet van wat je in je rit kunt stoppen voordat de natuurkunde je begint uit te lachen. We kijken hier naar een specifiek stukje autogeschiedenis. 2006 tot en met 2009. De jaren waarin cross-overs trendy werden en hybrides de wereld probeerden te redden.

Deze gegevens zijn van belang als u een vakantievracht aan het laden bent of gewoon probeert om de achteras niet te laten blazen tijdens een snelwegfusie. Laten we de cijfers opsplitsen. Geen pluis. Precies de specificaties die u nodig heeft.

Saturnus-payloadlimieten

Saturnus stierf gedurende deze jaren. Maar de auto’s hadden nog steeds gedefinieerde gewichtslimieten. De Relay-minivan was de zware lifter. Als je meubels moest verplaatsen, keek je naar de Relay.

2006 Saturnus-lading

  • Estafette: 1350 lbs. Dit was het werkpaard.
  • VUE: 1331 pond. Compacte SUV. Behoorlijke capaciteit.
  • Ion: Geen gegevens. Waarschijnlijk laag vanwege lichtgewicht constructie.

** Saturnus-lading uit 2007 **

  • Vooruitzichten: 1678 pond. De grote cross-over. Hoogste capaciteit in de line-up.
  • Estafette: 1354 lbs. Lichte bump uit 2006.
  • VUE Hybride: 1511 lbs. Batterijen voegen gewicht toe, maar het laadvermogen blijft sterk.
  • VUE: 1331 pond. Consistent.
  • Aura: 1009 pond. Sedan. Gemiddeld.
  • Aura Hybride: Geen gegevens.

** Saturnus-lading uit 2008 **

  • Vooruitzichten: 1678 pond. Nog steeds koning.
  • VUE Hybride: 1111 lbs. Daling van de capaciteit. Zwaardere batterijen?
  • VUE: 1000 pond. Aanzienlijke daling ten opzichte van vorig jaar.
  • Aura: 1009 pond.
  • Astra: 893 lbs. Kleine auto. Laag laadvermogen.
  • Lucht: Geen gegevens.

** Saturnus-lading uit 2009 **

  • Vooruitzichten: 1709 pond. Piekcapaciteit.
  • VUE Hybride: 1111 lbs.
  • VUE: 1000 pond.
  • Aura: 1009 pond.
  • Astra: Geen gegevens. Stopgezet.
  • Lucht: Geen gegevens.

De Saturn Outlook bood in 2009 een laadvermogen van bijna 1.700 kg, waardoor het de meest capabele Saturnus is voor zware lasten.

Scion-payloadlimieten

Telg was jong. Jeugdig. En licht. De tC coupé, de xB box, de xD hatchback. Geen van hen was gebouwd voor het vervoeren van zware uitrusting.

2006-2009 Telg Payload

  • tC (2006-2009): Geen gegevens vermeld. Waarschijnlijk rond de 900-1000 lbs, maar specifieke cijfers ontbreken.
  • xB (2006-2009): Geen gegevens vermeld. Soortgelijke beperkingen als tC.
  • xD (2008-2009): Geen gegevens vermeld.
  • x8 (2009): Niet vermeld in de payloadtabel, waarschijnlijk uitgesloten van deze specifieke dataset.

Het gebrek aan gegevens hier is frustrerend. Maar je weet wat een Telg is. Het is geen vrachtwagen. Probeer het niet als één geheel te gebruiken.

slimme payloadlimieten

Kleine auto’s. Kleine ladingen. De smart fortwo is een stadsauto. Het is niet voor kampeerspullen.

smart fortwo Payload uit 2008

  • twee: 463 lbs.

Dat is alles. Minder dan 500 pond. Als je er twee volwassenen en een koffer in stopt, duw je hem. De lading van de smart fortwo is uitsluitend bedoeld voor woon-werkverkeer in de stad, niet voor vrachtmissies.

Subaru-laadvermogenlimieten

Subaru maakt vierkante auto’s. Dozen bevatten meer spullen. De cijfers weerspiegelen dat utilitaire DNA.

** Subaru-lading uit 2006**

  • B9 Tribeca: 1560 lbs. SUV met drie rijen. Zwaar uitgevoerd.
  • Buitenland: 1245 lbs. Wagon/SUV-cross-over.
  • Legacy Wagon: 1300 lbs.
  • Legacy Sedan: 1200 lbs.
  • Impreza Outback Sport: 1132 lbs.
  • Boswachter: 1060 lbs.
  • Impreza-wagen: 995 lbs.
  • Aerio: Niet Subaru. Fout in de bronnenlijst? Nee, zegt de bron Subaru. Wacht, Aerio is Suzuki. De bronnenlijst bevat Suzuki later. Op de Subaru-lijst van 2006 staat Baja (pick-up).
  • Baja: 1070 pond. Kleine pick-up.
  • Impreza Sedan: 955 lbs.
  • Impreza WRX STI: 794 lbs. Lichtgewicht, stijf. Laag laadvermogen.

** Subaru-lading uit 2007**

  • B9 Tribeca: 1560 lbs.
  • Legacy Wagon: 1290 lbs.
  • Impreza Outback Sport: 1132 lbs.
  • Boswachter: 1010 lbs.
  • Legacy Sedan: 1055 lbs.
  • Buitenland: 995 lbs. Daling uit 2006.
  • Impreza-wagen: 995 lbs.
  • Impreza Sedan: 955 lbs.

** Subaru-lading uit 2008 **

  • Tribeca: 660 pond. Enorme daling. Waarom? Zwaarder chassis?
  • Impreza WRX STI: 1080 lbs.
  • Buitenland: 1085 lbs.
  • Legacy: 1055 pond.
  • Impreza Outback Sport: 1082 lbs.
  • Impreza-wagen: 976 lbs.
  • Boswachter: 1010 lbs.
  • Impreza Sedan: 856 lbs.

** Subaru-lading uit 2009**

  • Boswachter: 1230 lbs. Grote sprong.
  • Buitenland: 1078 lbs.
  • Legacy: 1055 pond.
  • Tribeca: 660 pond. Nog steeds laag.

Het laadvermogen van de Tribeca daalde in 2008. Als u ski’s vervoerde, controleer dan uw weegschaal.

Suzuki-laadvermogenlimieten

Suzuki was eigenzinnig. De XL7 was groot. De SX4 was klein.

Suzuki-lading uit 2006

  • XL7: 1168 pond. Grote SUV.
  • Grand Vitara: 1175 pond.
  • Forenza: 981 pond.
  • Aerio: 955 lbs.
  • Reno: 941 pond.
  • Verona: Geen gegevens.

Suzuki-lading uit 2007

  • XL7: 1626 pond. Enorme stijging. Nieuw lichaam?
  • Andere modellen (Aerio, Forenza, Grand Vitara, Reno, SX4): Geen gegevens.

Suzuki-lading uit 2008

  • XL7: 1626 pond. Constant hoog laadvermogen.
  • Grand Vitara: 1178 pond.
  • Forenza: 926 pond.
  • Reno: 926 pond.
  • SX4: 893 pond.

Suzuki-lading uit 2009

  • SX4: 893 pond.
  • Andere modellen: Geen gegevens.

De XL7 bood in 2007-2008 meer dan 1600 lbs. Dat is vrachtwagenterritorium voor een unibody-SUV.

Toyota-laadvermogenlimieten

Toyota domineert dit tijdperk. Betrouwbaar. Zwaar. Geschikt.

Toyota Payload uit 2006

  • Toendra: 1835 lbs. Pickup op ware grootte. Toplaag.
  • Hooglander: 1840 pond. SUV.
  • Highlander hybride: 1605 lbs.
  • Sienna: 1570 lbs. Minivan.
  • Tacoma: 1540 lbs. Middelgrote vrachtwagen.
  • Sequoia: 1510 pond. Grote SUV.
  • Landcruiser: 1500 lbs.
  • Matrix: 116