Як розрахувати безпечну вантажопідйомність вашого автомобіля

0
1

Ми всі опинялися у такій ситуації. Багажник відкритий. Будинок порожній. У вас гора коробок, холодильник та собака, яка постійно намагається забратися в охолоджувач. Руки втомилися. Спина затекла. Ви знаєте, що рухаєте більше, ніж ваше тіло може зручно витримати.

Автомобілі не мають м’язів. Вони мають двигуни. Вони мають трансмісії. Вони мають елементи підвіски, розраховані певні межі навантаження. Коли ви перевантажуєте автомобіль, ви не просто ускладнюєте життя. Ви піддаєте механічні деталі ризику поломки. Ви перетворюєте свою поїздку на небезпеку для всіх інших на шосе.

Вантажопідйомність має значення. Йдеться не лише про те, щоб умістити ваші речі всередину. Йдеться про те, щоб автомобіль залишався на дорозі, а шини не луснули. Йдеться про безпеку.

Вантажопідйомність — це будь-яке навантаження, яке переноситься транспортним засобом. Це включає вантаж. Це включає пасажирів. Це включає паливо в баку, якщо ви суворо враховуєте розподіл ваги, хоча зазвичай під цим розуміється вага, яка додається до спорядженої маси автомобіля.

Більшість людей ігнорують це число. Вони дивляться розмір вантажного відсіку. Вони оцінюють вагу своїх продуктів. Вони гадають, скільки важать їхні діти. Ніщо із цього не є точним.

Ось у чому проблема: ви не можете просто гадати. Вам потрібні цифри. Вам потрібно точно знати, скільки може витримати ваш конкретний автомобіль, перш ніж починати його завантажувати.

Як знайти ці цифри

Де шукати? Відповідь знаходиться на стійці дверей. Або в ящику рукавички. Або у посібнику користувача. Там є наклейка з жовто-білим тлом. На ній вказано “вантажопідйомність”.

Це число не є рекомендацією. Це жорстка межа. Це максимальна вага, яку автомобіль може безпечно перевозити, включаючи пасажирів, вантаж та аксесуари.

Якщо ви перевищите цю межу, ви опинитеся у небезпечній ситуації.

Математика проста

Ось формула:

  1. Знайдіть повну масу автомобіля (GVWR). Це максимальна безпечна загальна вага автомобіля, включаючи все.
  2. Знайдіть споряджену масу. Це вага автомобіля з усіма рідинами та повним баком палива, але без пасажирів та вантажу.
  3. Відніміть споряджену масу з GVWR.

Результат – це ваша вантажопідйомність.

Припустимо, у вас є вантажівка. GVWR складає 6000 фунтів. Споряджена маса – 4500 фунтів. Вантажопідйомність складає 1500 фунтів.

Ви маєте 1500 фунтів для використання.

Тепер люди часто помиляються. Вони думають, що 1500 фунтів призначено лише для коробок. Це негаразд.

Пасажири враховуються.

Якщо у вантажівці їдуть двоє дорослих, це приблизно 400 фунтів. Один на задньому сидінні, ще 200 фунтів. Це 600 фунтів вже списано. У вас лишається 900 фунтів для вантажу.

Якщо додати повний бак палива, то це ще 150 фунтів. Тепер у вас лишається 750 фунтів.

Якщо додати покриття для кузова, буксирувальний пристрій та колісні диски неоригінального виробництва, це ще 200 фунтів.

У вас залишається 550 фунтів для ваших продуктів, ваших

Не магія. Це арифметика. Якщо ви хочете дізнатися, скільки спорядження, людей і вантажу може витримати ваш автомобіль, не перетворюючи його підвіску в трагічний перформанс, вам потрібно всього лише два числа.

Повна дозволена маса транспортного засобу (GVWR).
Маса спорядженого автомобіля.

Ось і все.

Більшість людей дивляться на свою панель приладів і ворожать, чому шини виглядають втомленими. Вони намагаються вгадати. Не гадайте. Порахуйте.

Що насправді означає GVWR

GVWR – це жорстка межа. Це максимальна допустима маса, яку виробник вказує для транспортного засобу при повному завантаженні готового до поїздки.

Це не просто вага металевого кузова, у якому ви сидите. Сюди входить:
– Сам автомобіль.
– Усі рідини: паливо, олія, охолоджуюча рідина, гальмівна рідина.
– Кожен пасажир.
– Кожен інструмент, намет, човен чи гірський велосипед, закріплений на даху.

Ви знайдете це число на наклейці, прикріпленій до стійки дверей водія. Перевірте посібник користувача. Також ви можете знайти його в інтернеті, ввівши свій VIN-код або рівень комплектації.

Пропустіть це число? Ви їдете наосліп. Перевищіть його? Ви анулюєте гарантію, ризикуєте відмовою гальм і, швидше за все, порушуєте закон.

Споряджена маса: вага порожнього автомобіля

Споряджена маса це те, що показує ваги, коли автомобіль стоїть один.

Але “один” – поняття відносне. Сюди входить повний бак палива. Сюди входять усі експлуатаційні рідини. Сюди не належать пасажири. Сюди не входить вантаж.

Уявіть собі вагу автомобіля у його стандартному, готовому до подорожі стані. Якщо ви додасте щось ще, ви скорочуватимете своє корисне навантаження.

Гра на віднімання

Вантажопідйомність це просто GVWR мінус споряджена маса.

GVWR – Споряджена маса = Вантажопідйомність

Просте віднімання. Жодних хитрощів.

Розгляньмо реальний приклад. Допустимо, у вас є позашляховик середнього розміру.

  • GVWR: 3500 фунтів (1588 кг)
  • Споряджена маса: 3000 фунтів (1361 кг)

3500 мінус 3000 дає вам 500 фунтів (227 кг).

Це ваша загальна вантажопідйомність. Уся.

Двоє дорослих? Собака? Охолоджувач із пивом? Рейлінги на даху? Все це віднімається від цих 500 фунтів.

Порахуйте, перш ніж завантажувати автомобіль.

Чому тип автомобіля має значення

Чи важливо, чи їдете ви на седані, вантажівці чи позашляховику?

Так. Тому що вантажопідйомність дуже змінюється залежно від платформи.

Компактний автомобіль може мати GVWR 3800 фунтів і споряджену масу 3200 фунтів. Це 600 фунтів вантажопідйомності. Додайте двох чоловік і валізу, і ви досягнете 90% завантаження. Поїдете з третім пасажиром та рюкзаком? Ви перевищите ліміт.

Повнорозмірний пікап? Зовсім інша історія. Інші цифри. Інші правила гри.

Вантажопідйомність вантажівки

Вантажівки створено для цього. Але «створені для цього» не означає «нескінченна вантажопідйомність».

Пікапи мають вищий GVWR. Часто

Визначення граничного навантаження

Перестаньте сприймати вантажопідйомність просто як “речі в багажнику”. Це негаразд. Те, що ви завантажуєте в седан чи кросовер, принципово відрізняється від того, що перевозить пікап. Ви не возите довгі та важкі пиломатеріали для ремонту будинку у маленькому універсалі. І вам безперечно не потрібна потужна, надміцна машина, щоб перевезти кілька пакетів з продуктами.

Вантажівки перевозять важчі вантажі. Крапка. Щоб зрозуміти, скільки можуть реально витримати, необхідно звернутися до того, як уряд США класифікує ці транспортні засоби. Йдеться про номінальну масу транспортного засобу (GVWR). Тут є два підходи: за ваговим класом або за категорією навантаження. Ці системи перетинаються, але служать різним цілям.

Міністерство транспорту (DOT) ділить вантажівки на вісім конкретних вагових класів залежно від їхньої максимальної номінальної маси транспортного засобу (GVWR).

Розбивка за ваговими класами

  • Клас 1: 6 000 фунтів (2 722 кг)
  • Клас 2: 10 000 фунтів (4 536 кг)
  • Клас 3: 14 000 фунтів (6 350 кг)
  • Клас 4: 16 000 фунтів (7 258 кг)
  • Клас 5: 19 500 фунтів (8 845 кг)
  • Клас 6: 26 000 фунтів (11 793 кг)
  • Клас 7: 33 000 фунтів (14 969 кг)
  • Клас 8: Все, що перевищує 33 000 фунтів

Міністерство транспорту додатково спрощує цю класифікацію, поєднуючи їх у ширші категорії. Класи 1 і 2 відносяться до легких вантажівок. Класи з 3 до 5? Це середньотоннажні вантажівки. Клас 6 і вище – це важкі вантажівки.

Розуміння того, до якої ієрархії належить ваш транспорт, допоможе розрахувати вантажопідйомність, не перевантажуючи осі.

«Знання того, до якої категорії належить ваша вантажівка, полегшить визначення того, яку вантажопідйомність ви можете дозволити собі використовувати під час поїздок».

Далі розглянемо бік легкових автомобілів.

Вантажопідйомність легкових автомобілів

Вантажопідйомність – це проблема не лише вантажівок. Ми схильні ігнорувати цей параметр у легкових автомобілях, вважаючи, що їх ліміти настільки високі, що їх можна знехтувати. Сімейний пакет для поїздки на відпочинок рідко спрацьовує індикатор перевантаження. Вага дітей, багаж, можливо, холодильник у багажнику. Все здається нормальним. Так, це тяжко. Але не “небезпечно” важко. Або так нам здається.

Такий підхід є помилковим. Навіть у легковому автомобілі вантажопідйомність обмежена. І справа не тільки в тому, що ви кладете у багажник. Враховуються й люди.

Виробники закладають ці значення у технічні характеристики. Більшість автовиробників виходять із стандартної ваги пасажира. Зазвичай, це 150 фунтів (68 кг) на одне місце. Розглядайте кожне порожнє сидіння у вашому автомобілі як цебро, що вміщує 150 фунтів. Якщо задній диван порожній, у вас є запас 450 фунтів (204 кг). Якщо посадити на нього трьох дорослих, то цей запас зникне. Тепер у вас менше місця для спорядження. Менше місця для палива. Менше запасу безпеки.

Неправильне завантаження погіршує керованість. Збільшується гальмівний шлях. Підвіска пробивається до упору. Це фізика, а чи не думка.

Вантажопідйомність позашляховиків

Що відбувається, коли ви переходите на джип? Ви отримуєте більше простору. Більше кліренсу. Більш високу посадку.

Чи це означає, що можна перевозити більше речей?

Так. Але запаси міцності виявляються більш обмеженими, ніж ви вважаєте.

У позашляховиків вища гранична маса автомобіля (GVWR). Це максимальна вага самого автомобіля разом із усім, що у ньому знаходиться. Він включає паливо, пасажирів та вантаж. Різниця між GVWR та спорядженою масою автомобіля дає вам загальну вантажопідйомність.

Вантажопідйомність позашляховика середнього розміру може становити близько 1000 фунтів (450 кг). Це звучить як багато. Так і є. Поки що ви не зрозумієте, що повний бак палива важить 100-150 фунтів. Троє пасажирів займають ще 450 фунтів. На вантаж залишається приблизно 450 фунтів.

Можливо, ви думаєте, що зможете розмістити там тижневий запас похідного спорядження, два велосипеди та намет. Не вийде. Якщо хочете вкластися в ліміт.

«Вантажопідйомність – це різниця між вагою порожнього автомобіля та його максимально допустимою вагою в повністю завантаженому стані».

Позашляховики вищі. Це підвищує центр важкості. Завантажте багажник на даху важким спорядженням, і ви ризикуєте перекинутися. Завантажте задню частину важкими коробками і ви відчуєте, як задня частина провисає. Кермо управління стає нечітким. Передні шини втрачають зчеплення.

Справа не тільки в тому, щоби вмістити речі. Важливо, куди ви їх кладете.

Більшість позашляховиків збудовано на легкових платформах. Вони використовують ту ж геометрію підвіски, що й легкові автомобілі. У них немає посилених пружин та амортизаторів, як у пікапів. Вони не призначені для перевезення тонн вантажу. Вони призначені для перевезення людей та помірних вантажів.

Якщо ви буксируєте причіп, то це зовсім інший розрахунок. Буксирувальна здатність та вантажопідйомність – це різні параметри. Але вони взаємодіють. Вага зчепного пристрою причепа враховується у вашій вантажопідйомності. 20% ваги зчіпного пристрою від причепа масою 3000 фунтів становлять 600 фунтів. Це половина вашої вантажопідйомності йде лише на зчіпку.

Позашляховики займають дивне проміжне положення. Ви хочете отримати вантажопідйомність пікапа, але комфорт седана. Реальність виявляється складнішою. Уявіть вантажопідйомність як ковзну шкалу. Вона знаходиться десь між вантажівкою та легковим автомобілем. Зазвичай ви можете перевезти більше вантажу, ніж Toyota Camry.

Більшість позашляховиків спрощують цей процес. Складіть задні сидіння вперед. Тепер у вас є величезний плоский простір для зберігання. Ви можете завантажити важке спорядження. Велосипеди. Каяк. Коробки з книг.

Але є жорстка межа. Вантажівки дозволяють навантажувати вантаж догори. Позашляховики мають дахи. Ви не можете просто нескінченно складувати вантаж.

Чому перевантаження позашляховика небезпечне

Йдеться не лише про те, щоб умістити речі. Йдеться збереження стійкості. Відноситися до позашляховика як до вантажівки – помилка. Небезпечна помилка.

Центр тяжкості – це головна загроза. Позашляховики мають вищу посадку. При перевантаженні центр ваги зміщується. І він зміщується нагору.

Переворот – це не можливість. Це ймовірність. Особливо, якщо ви проходите поворот занадто швидко. Фізика не зважає на ваш список вантажу.

Виробники помітили це. Вони побачили страх. Тривога споживачів різко зросла. Захід у відповідь? Електронна система курсової стійкості. Більшість сучасних позашляховиків оснащені нею. Вона допомагає тримати автомобіль на дорозі. Але вона не може вічно протистояти законам фізики.

Правове страхування безпеки

Законодавці втрутилися. Національна адміністрація безпеки руху на автотранспорті (NHTSA) вжила заходів. З вересня 2004 діє федеральне правило.

Подивіться на одвірок двері. З боку водія. Ви побачите наклейку. На ній вказано максимальну сукупну вагу. Це включає вагу кожної людини всередині. Плюс вага кожного елемента вантажу.

Це правило застосовується до транспортних засобів із максимальною дозволеною масою (GVWR) менше 10 000 фунтів. Це 4536 кілограмів.

Навіщо потрібна наклейка? Тому що математика складна. Люди забувають про власну вагу. Вони забувають про вагу багажника на даху. Вони забувають про запасне колесо. Наклейка є жорстким обмежувачем.

Перевірка меж

Отже, наклейка каже: “Стоп”. Але що якщо вам абсолютно необхідно перевезти більше вантажу? Чи можна обдурити систему? Чи можна збільшити вантажопідйомність?

Відповідь непроста. Це потребує модернізації підвіски. Більш жорсткі пружини. Посилені амортизатори. Але є ризики. Модифікація однієї частини впливає іншу. Гальма? Рульове керування? Шини?

Ви не просто переміщаєте вагу. Ви змінюєте поведінку автомобіля. А зміни у поведінці можуть бути фатальними.

Існує спосіб збільшити вантажопідйомність. Але це не просте рішення за допомогою болтів. Це конструктивна взаємодія з інженерами.

Знання максимальної вантажопідйомності – це перший крок. А якщо вам потрібно перевезти більше вантажу? Чи є лазівка? Можливо, ви знайшли Ford F-150 або Tacoma з обмеженими показниками буксирування, і штатні характеристики вас не влаштовують. Коротка відповідь зазвичай негативна: ви не можете просто ігнорувати закони фізики. Але є способи розширити ці межі за умови, що ви не перевантажите двигун і не отримаєте штраф від поліції.

Чи можна дійсно збільшити вантажопідйомність?

Виробники розробляють автомобілі з урахуванням певної повної ваги транспортного засобу (GVWR). Вони також пропонують опціональні буксирувальні пакети, але це не чарівна паличка. Буксирувальний пакет зазвичай включає джгут проводів для причепа, посилену зчіпний пристрій, страхувальні ланцюги, а іноді і поліпшену систему охолодження або більш потужні гальма. Ці компоненти допомагають керувати навантаженням при буксируванні, а не обов’язково вантажопідйомністю всередині салону або кузова.

«Перевантаження автомобіля занадто великою кількістю вантажу – це небезпечна ситуація, яка може завдати шкоди вам, вашим пасажирам та іншим водіям».

Якщо ви спробуєте обдурити систему, встановивши неоригінальні ліфт-комплекти або посилену підвіску, вам може здатися, що ви збільшили вантажопідйомність. Насправді, це не так. Ви просто створили більш важку вантажівку з поганою керованістю. Фактична межа вантажопідйомності визначається шасі, підвіскою та шинами. Якщо ви перевищите цю цифру, ви їдете на “мінованій” машині.

Юридичні ризики

Ось частина, яку більшість ентузіастів ігнорує доти, доки стає занадто пізно. Якщо поліцейський побачить, що вантажівка сильно просіла ззаду, або почує гучний скрегіт через перевантажені гальма, він зупинить вас. Якщо встановлено, що ви перевантажили автомобіль, вам можуть виписати штраф за небезпечне завантаження транспортного засобу.

Це не просто попередження. У деяких юрисдикціях це є серйозним порушенням правил дорожнього руху. А якщо станеться аварія через відмову гальм через надмірну вагу? Вас можуть звинуватити у недбалості. Ніхто не любить отримувати штрафи, не кажучи вже про судові позови.

Дані щодо вантажопідйомності для конкретних марок

Оскільки я не можу перерахувати кожну комбінацію комплектацій та опцій для кожної колись випущеної моделі, ось знімок максимальної вантажопідйомності для деяких марок та років випуску. Ці цифри вказані у фунтах (lbs).

Вантажопідйомність Acura

Acura не зовсім була «вантажівкою» у середині 2000-х років. Більшість седанів та кросоверів мали скромні показники.

рік Модель Макс. вантажопідйомність (lbs)
2006 MDX –
2006 RL
2006 RSX
2006 TL
2006 TSX
2007 MDX 1158
2007 RL
2007 RDX 870
2007 TL
2007 TSX 850
2008 MDX 1158
2008 RL
2008 RSX 870
2008 TL
2008 TSX 850
2009 MDX 1158
2009 RL
2009 RSX 870
2009 TSX 850

Додаткові характеристики Acura:
– GVWR Acura
– GAWR Acura
– GCWR Acura
– Вантажопідйомність Acura
– Споряджена маса Acura
– Вантажопідйомність при буксируванні Acura

Вантажопідйомність Audi

Моделі Audi з високими характеристиками рідко орієнтувалися перевезення вантажів. TT та серія RS легкі. A8 – це розкішний “баркас” з пристойною вантажопідйомністю.

рік Модель Макс. вантажопідйомність (lbs)
2006 A3
2006 A4
2006 A6
2006 A8 1213
2006 S4
2006 TT 728
2007 A3
2007 A4
2007 A6
2007 A8
2007 Q7
2007 RS4
2007 S4
2007 S6
2007 S8 1213
2008 A3
2008 A4
2008 A5
2008 A6
2008 A8
2008 Q7
2008 R8
2008 RS4
2008 S4
2008 S5
2008 S6
2008 S8
2008 TT
2009 A3
2009 A4
2009 A5
2009 A8
2009 Q7
2009 R8
2009 S4
2009 S5
2009 S8
2009 TT

Додаткові характеристики Audi:
– GVWR Audi

Дані про вантажопідйомність Chevrolet

Chevrolet Avalanche 1500 у 2006 році мав вантажопідйомність 1387 фунтів. У 2007 році цей показник знизився до 1258 фунтів, а в 2008 знову зріс до 1444 фунтів. Завершив своє виробництво модель 2009 року із показником 1333 фунти. Важкий Avalanche 2500 був зовсім іншою машиною. У 2006 році його вантажопідйомність складала 2072 фунти. Дані за наступні роки не наводяться, але ємність залишалася стабільною там, де це мало значення. Colorado – це середньорозмірний робочий автомобіль. У 2006 році він мав вантажопідйомність 1532 фунти. У 2007 та 2008 роках вона трохи знизилася до 1316 фунтів. До 2009 року вона становила 1250 фунтів. Не варто перевіряти Aveo чи Cobalt. Вони не мають вантажопідйомності. Навіть пасажир не повинен перевищувати ліміту. Express – надійний фургон. Вантажопідйомність складала 2306 фунтів із 2006 по 2008 рік. У 2009 році Express 2500 збільшив показник до 3262 фунтів. Express 3500 мав ще більший показник – 4147 фунтів. HHR – це кросовер із заднім сидінням. Максимальна вантажність становить 900 фунтів. Цей показник залишається незмінним до 2009 року. Silverado 1500 – це модель, де ховаються реальні цифри. У 2006 році вона була сильною з показником 1913 фунтів. У 2007 році знизився до 1658 фунтів. У 2008 році залишився на рівні 1652 фунти. 2009 року також залишився на цьому рівні. Гібридні версії легші. У 2006 році вони мали вантажопідйомність 1162 фунти. Версія SS знизилася до 1253 фунтів. Важкі вантажівки – це справжні важкоатлети. Silverado 1500 HD досяг 3129 фунтів. 2500 HD починався з 3606 фунтів у 2006 році. У 2007 та 2008 роках знизився до 3458 фунтів. 3500 HD був справжнім танком. У 2006 році він мав вантажопідйомність 5169 фунтів. Потім 2008 року знизився до 3621 фунта, а 2009 року становив 3873 фунта. Suburban та Tahoe мають спільні особливості. 1500 Suburban починався з 1731 фунта у 2006 році. У 2007 році знизився до 1593 фунтів і залишився на цьому рівні. Tahoe 1500 у 2006 році мав вантажопідйомність 1522 фунти. У 2007 році виріс до 1835 фунтів і залишився на цьому рівні. 2500 Suburban був важчим. 2006 року він мав вантажопідйомність 2828 фунтів. У 2007 році знизився до 2561 фунтів і залишився на цьому рівні. TrailBlazer мав постійну вантажопідйомність 1194 фунти. Версія EXT додала трохи більше. У 2006 році вона становила 1429 фунтів.

Вантажопідйомність Chrysler

Крайслер не був важким у ці роки. У моделей 300 і 300C немає даних про вантажопідйомність. Вони не призначені для цього. У PT Cruiser ще залишалося життя. У 2007 році він мав вантажопідйомність 1907 фунтів. Потім у 2008 році знизився до 889 фунтів. 2009 року даних немає. Pacifica був скромним. 2007 року він мав вантажопідйомність 889 фунтів. 2008 року знизився до 865 фунтів. Aspen з’явився у 2007 році. Він мав вантажопідйомність 1600 фунтів. Цей показник залишався незмінним до 2009 року. Гібридна версія Aspen знизилася до 1500 фунтів. Мінівен Town & Country мав вантажопідйомність 1200 фунтів у 2007 та 2008 роках. 2009 року даних немає. Crossfire та Sebring – порожні слоти.

Технічні характеристики вантажопідйомності Dodge

Dodge мав більше потужності у вантажівках. Ram 1500 розпочинався з 1750 фунтів у 2006 році. Цей показник залишився незмінним у 2007 році. 2008 року виріс до 1810 фунтів. Потім значно знизився до 1490 фунтів у 2009 році. Ram 2500 зростав. 2006 року він мав вантажопідйомність 3020 фунтів. У 2007 році – 3130 фунтів. У 2008 році – 3210 фунтів. У 2009 році – 3260 фунтів. Ram 3500 був потужним. У 2006 році він мав вантажопідйомність 4660 фунтів. У 2007 році – 4780 фунтів. У 2008 році – 4870 фунтів. Потім різко знизився до 3560 фунтів у 2009 році. Фургони Sprinter мали мішані показники. Фургон 2500 починався із 3950 фунтів. 2007 року знизився до 3766 фунтів і залишився на цьому рівні. Фургон 3500 мав вантажопідйомність 3950 фунтів. Потім 4350 фунтів. Потім 4530 фунтів. Версія універсал була дивною. У 2006 році вона мала вантажопідйомність 4824 фунти. У 2007 і 2008 роках – 3074 фунти. У 2009 році знову 3074 фунти. Вантажівка Dakota трималася стабільно. 2006 року він мав вантажопідйомність 1750 фунтів. У 2007 році – 1710 фунтів. У 2008 та 2009 роках – 1630 фунтів. Позашляховик Durango був схожим. У 2006 та 2007 роках він мав вантажопідйомність 1750 фунтів. У 2008 та 2009 роках – 1780 фунтів. Гібридна версія Durango знизилася до 1500 фунтів. Charger та Magnum залишалися на рівні 1270 фунтів. Nitro був легким. У 2007-2009 роках він мав вантажопідйомність 1150 фунтів. Grand Caravan мав вантажопідйомність 1700 фунтів у 2006 та 2007 роках. Даних за наступні роки немає. Caravan мав вантажність 1682 фунту. Caliber, Avenger, Challenger та Viper не мають даних про вантажопідйомність.

Вантажопідйомність Ford

Характеристики вантажопідйомності Honda

Ridgeline залишається найстабільнішим «важкоатлетом» у модельному ряду Honda у цей період, зберігаючи максимальну вантажопідйомність 1549 фунтів з 2006 по 2008 рік. Ця цифра трохи збільшується у 2008 році, залишаючись на тому ж рівні, але головна історія пов’язана з Odyssey. Протягом чотирьох років поспіль (з 2006 по 2009 рік) мінівен забезпечував надійну вантажопідйомність 1349 фунтів. Якщо вам потрібна утилітарність легкового автомобіля, вибирайте компактніші моделі Civic. Моделі Civic 2007 та 2008 років мають гідну вантажопідйомність 385 фунтів. Element 2006 був трохи слабшим з показником 675 фунтів, а Insight пропонував скромні 400 фунтів у свій єдиний зазначений рік випуску. Більшість седанів, таких як Accord і позашляховиків, таких як CR-V, не мають даних у цій таблиці, ймовірно, тому що їх повні маси транспортних засобів (GVWR) оптимізовано для перевезення людей, а не вантажів.

Вантажопідйомність HUMMER

Hummer не турбувався про малі числа. H2, після стабілізації виробництва у 2008 році, зафіксувався на рівні 2200 фунтів вантажопідйомності. Це серйозні показники для автомобіля, вага якого можна порівняти з вагою будинку. H3 був менш універсальним, показуючи 1150 фунтів із 2006 по 2008 рік. У 2009 році він отримав невелике збільшення до 1312 фунтів, у той час як пікап H3T того ж року був вказаний з вантажопідйомністю 1090 фунтів. H1 Alpha 2006 був важковаговиком серед усіх моделей з показником 3087 фунтів, але це був нішевий військовий варіант, а не легальний для вулиць позашляховик, відомий більшості покупців.

Вантажопідйомність Hyundai

У модельному ряді Hyundai початку та середини 2000-х років у цих записах відсутні конкретні дані про вантажопідйомність. Для моделей Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon та Tucson у період з 2006 до 2008 року вказані нульові значення. Veracruz також не має даних. До 2009 року з’являється Genesis, але дані про вантажопідйомність для нього також не надано. Це передбачає, що виробник або не публікував ці конкретні цифри для цих моделей, або вони були незначними порівняно зі специфікаціями буксирування або вантажопідйомності. Якщо вам потрібні точні обмеження за вагою для Hyundai цього періоду, ви, ймовірно, впораєтеся в глухий кут при використанні цих конкретних таблиць.

Вантажопідйомність Infiniti

Розкішні позашляховики Infiniti перевозили більше ваги, аніж їхні седанські аналоги. QX56 був явним лідером, починаючи з 1440 фунтів у 2006 році та збільшуючи показник до 1553 фунтів до 2008 року, де він залишався і у 2009 році. Серія FX також була сильною. FX35 тримався на рівні 1183 фунтів протягом трьох років, перш ніж у 2009 році показник зріс до 1213 фунтів. FX45 (пізніше перейменований на FX50) коливався в діапазоні 1091-1185 фунтів. Седани були обмеженішими. M35 та M45 починали з нуля у 2006 році, але у 2008 році показали показники 996 та 1010 фунтів відповідно. G35 та G37 були більш тісними, при цьому G37 показав 1040 фунтів у 2008 році.

Вантажопідйомність Isuzu

Пікапи Isuzu серії i мали деяку міць. i-280 2006 року міг витримувати 1532 фунти. Коли в 2007 році він став i-290, цей показник залишився на рівні 1532 фунти, перш ніж трохи знизився до 1512 фунтів у 2008 році. Найбільший i-350 розпочинався з 1190 фунтів у 2006 році, але демонстрував значну мінливість. Він підскочив до 1516 фунтів у 2007 році, перш ніж впасти до 1260 фунтів у 2008 році. Позашляховик Ascender був постійним із показником 1133 фунтів за всі три зазначені роки. Якщо ви перевозите важкі вантажі на пікапах серії i, модельний рік 2007 виявився напрочуд здатним.

Вантажопідйомність Jaguar

Показники вантажопідйомності Jaguar низькі, що відбиває їхній фокус на комфорті круїзерів високої швидкості, а не на утилітарності. X-Type був стабільним, зберігаючи 1058 фунтів з 2006 по 2008 рік. Моделі XK та XKR різко впали в останній рік. У 2008 році XK пропонував 815 фунтів, а XKR – 772 фунти. До 2009 купе XK трохи відновилося до 815 фунтів, але XKR залишився на рівні 772 фунтів. XF, що з’явився у 2009 році, не мав зазначених даних. Більш старі моделі, такі як S-Type, XJ8 і XJR, не мають даних про вантажопідйомність, що передбачає, що їх структурні межі або не були документовані, або не були основною перевагою для продажу.

Вантажопідйомність Jeep

Позашляховики Jeep мали різноманітні можливості. Commander SUV почав із сильного показника 1620 фунтів у 2006 році, але в наступні роки знизився до 1300–1310 фунтів. Grand Cherokee коливався в діапазоні від 1050 до 1180 фунтів, з помітним стрибком до 1180 фунтів у 2008 та 2009 роках. Liberty був наполегливо стабільним на рівні 1150 фунтів з 2006 до 2009 року. Wrangler та Wrangler Unlimited обидва становили 1000 фунтів, хоча Unlimited збільшив показник до 1150 фунтів у 2009 році. Якщо ви перевозите спорядження до Patriot або Compass, чекайте близько 925 фунтів.

Вантажопідйомність Kia

Позашляховики та пікапи початкового рівня Kia були напрочуд компетентними для свого класу. Позашляховик Borrego дебютував у 2009 році з величезною вантажопідйомністю 1815 фунтів, перевершуючи майже всі інші моделі у цьому сегменті за ці роки. Мінівен Sedona був стабільним виконавцем, зберігаючи 1532 фунти з 2007 по 2008 рік. Sorento вагався в діапазоні 1200-1318 фунтів. Моделі Rio були легкими, причому Rio 5 мав 1200 фунтів, а стандартний Rio — 1273 фунти для 2006–2008 років. Sportage варіювався між 1195 та 1289 фунтами.

Вантажопідйомність Land Rover

Лінійка Range Rover від Land Rover підтримувала досить стабільні межі вантажопідйомності. Сам Range Rover перебував у діапазоні від 1136 до 1360 фунтів, знижуючись до 1136 фунтів у 2008 та 2009 роках. Range Rover Sport був ще більш послідовним, утримуючи 1301 фунт протягом трьох років, перш ніж впасти до 1067 фунтів у 2009 році. LR3 починався з високого показника 1806 фунтів у 2006 році, потім стабілізувався у діапазоні 1325–1695 фунтів. Більш маленький LR2 був найслабшою ланкою, застрягши на рівні 1100 фунтів як у 2008, так і в 2009 роках.

Вантажопідйомність Lexus

Позашляховики Lexus були королями вантажопідйомності у розкішному сегменті. LX 570 та GX 470 обидва перевозили 1329 фунтів, при цьому LX 570 збільшив показник до 1411 фунтів у 2008 році та зберіг його для 2009 року. Серія RX була змішаною. RX 350 починався з 1395 фунтів у 2007 році, впав до 925 фунтів у 2008 році та залишився на цьому рівні. RX 400h був незмінним на рівні 926 фунтів. Седани були обмеженішими. IS-F та SC 430 були обмежуючими, при цьому SC 430 застряг на 690 фунтах протягом багатьох років. LS 460 пропонував 1201 фунт, а ES 350 складав 1099 фунтів. Серія GS була найбільш мінливою, варіюючи від 729 фунтів (GS 460) до 1066 фунтів (GS 450h).

Вантажопідйомність Lincoln

Пікапи та повнорозмірні позашляховики Lincoln перевозили значну вагу. Mark LT починався з 1620 фунтів у 2006 році та збільшився до 1680 фунтів у 2007 році, де залишався і у 2008 році. Navigator також був важкоатлетом, починаючи з 1540 фунтів і збільшуючи показник до 1650 фунтів до 2007 року, залишаючись на цьому рівні до 2009 року. Седан MKS запропонував дивовижні 1123 фунтів у 2009 році. MKX був варіантом середнього класу з показником 958 фунтів. Town Car, застаріла платформа, була обмежена 900 фунтів за всі роки, що стало вузьким місцем, яке, ймовірно, сприяло її остаточному припиненню.

Ми рухаємось далі за алфавітним списком. Якщо ви шукаєте старий автомобіль 2006-2009 років випуску, вантажопідйомність важливіша, ніж ви думаєте. Йдеться не лише про буксирування. Йдеться про те, що ви можете фактично завантажити на заднє сидіння, багажник або кузов пікапа, не перевантажуючи підвіску і не перевищуючи максимальну дозволену масу транспортного засобу (GVWR).

Більшість людей ігнорують цей показник, поки не опиняються у ситуації зі спущеною шиною та причепом, який вони не можуть легально буксирувати. Спочатку зробіть розрахунки. Відніміть масу автомобіля у спорядженому стані з його GVWR. Це і є ваша максимальна вантажопідйомність.

Нижче наведено розбивку даних для марок від Mazda до Saab.

Вантажопідйомність Mazda

У цей період у Mazda був дивний асортимент. У вас були пікапи серії B (які, по суті, були Ford Ranger під іншим брендом), практичний мінівен і деякі напрочуд легкі спортивні купе.

2006 року виділявся B3000. Його вантажопідйомність становила значні 1680 фунтів. Це серйозне корисне навантаження для компактного пікапа. B2300 і B4000 були важчими з точки зору GVWR, але мали меншу вантажопідйомність – 1260 фунтів. Для Mazda3 і Mazda6 у багатьох джерелах не вказані конкретні дані щодо вантажопідйомності, ймовірно тому, що їх маса в спорядженому стані з’їдала більшу частину бюджету. MazdaSpeed6 мала низьку вантажопідйомність – 963 фунта **. Він був створений для швидкості, а чи не для перевезення вантажів.

У 2007 році у модельний ряд увійшов CX-9. Він пропонував вантажопідйомність 1493 фунта. Це непогано для трирядного кросовера. Mazda5 залишалася стабільною на рівні 1239 фунтів. RX-8 трохи знизилася до 765 фунтів.

До 2008 року асортимент скоротився. CX-9 та CX-7 зникли з деяких таблиць, або, точніше, дані стали рідкісними. Вантажопідйомність Mazda5 знизилася до 1191 фунта. Tribute Hybrid зберіг свій рівень на позначці 1083 фунта, що цікаво, оскільки гібриди зазвичай важать більше. MX-5 знизився до 633 фунтів. Крихітні спортивні автомобілі. Ви перевозите водія та шолом.

У 2009 році B2300 знизився до 1200 фунтів. RX-8 досяг позначки 754 фунта. Tribute було знято з виробництва.

Ключовий висновок: Якщо вам потрібно перевозити спорядження в Mazda цього періоду, дотримуйтесь пікапів або мінівенів. У RX-8 і MX-5 дуже мала вантажопідйомність. Ви обмежені одягом та перекушуванням.

Вантажопідйомність Mercedes-Benz

Вантажопідйомність Mercedes сильно варіюється в залежності від того, купили ви розкішний седан або важкий позашляховик.

У 2006 році ML350 мав вантажопідйомність “1616 фунтів”. ML500 був важчим, що обмежувало вантажопідйомність до 1496 фунтів. R-Class був “танком”. Його вантажопідйомність становила 2000 фунтів. Це місткість, характерна для фургона, але у кузові легкового автомобіля. SLR McLaren? Усього 626 фунтів. Екзотичні легкі автомобілі на ходу.

У 2007 році були представлені класи GL та GLK. GL450 мав вантажопідйомність 1620 фунтів. ML63 AMG знизився до 1257 фунтів. Гальма та компоненти підвіски високої продуктивності додають вагу. R-Class зберіг рівень на позначці 1635 фунтів.

У 2008 році G500 збільшив вантажопідйомність до 1764 фунтів. Це значно. G-Wagen створений для роботи навіть якщо ви використовуєте його для недільних сніданків. ML550 відповідав показнику GL на рівні 1620 фунтів. Вантажопідйомність SLR McLaren впала до 342 фунтів. Ви ледве можете розмістити пасажира та запасне колесо.

2009 року великі позашляховики зберегли стабільність. ML350, ML550, GL450 і GL550 всі знаходилися на рівні близько 1620 фунтів. ML63 AMG трохи покращився до 1300 фунтів. R-Class знизився до 1365 фунтів.

Вантажопідйомність Mercury

Mercury вмирала, але Mountaineer досі був надійним.

У 2006 році Mountaineer мав вантажопідйомність 1549 фунтів. Мінівен Monterey пропонував 1320 фунтів. Гібрид Mariner був легким – 920 фунтів.

У 2007 році Mountaineer трохи знизився до 1443 фунтів. Mariner залишився на рівні 920 фунтів.

2008 та 2009 роки були послідовними. Вантажопідйомність Mariner становила 1059 фунтів (негібрид). Гібрид залишився на рівні 920 фунтів. Mountaineer зберіг рівень на позначці 1443 фунта.

Якщо ви купуєте вживаний Mercury 2006–2009 років випуску, Mountaineer є єдиним, який відчувається як пікап. Milan і Montego не мали зазначеної вантажопідйомності, ймовірно, через низькі значення GVWR, характерні для седанів.

Вантажопідйомність MINI

МІНІ милі. Вони також легкі.

У 2006 році Cooper Hardtop мав вантажопідйомність 816 фунтів. Кабріолет був легшим – 771 фунт.

2007 та 2008 роки зберегли ці показники на стабільному рівні. У 2008 році до них приєднався Clubman із вантажопідйомністю 816 фунтів.

2009 року з’явився John Cooper Works (JCW). JCW Hardtop та Clubman обидва досягли позначки 816 фунтів.

Маленькі автомобілі мають невелику вантажопідйомність. Ви не перевозите гравій. Ви перевозите пасажирів, які важать приблизно стільки ж, скільки сам автомобіль.

Вантажопідйомність Mitsubishi

У Mitsubishi були деякі важкоатлети в цей період.

2006 року пікап Raider був звіром. Його вантажопідйомність становила 1590 фунтів. По суті це був Dodge Dakota. Montero мав 1165 фунтів. Outlander був легшим – 904 фунта.

У 2007 році Outlander збільшив вантажопідйомність до 1538 фунтів. Чому? Різні рівні комплектації чи зміни колісної бази. Raider трохи знизився до 1580 фунтів. Eclipse залишився на рівні 794 фунта.

У 2008 році Raider зберіг рівень на позначці “1580 фунтів”. Outlander знизився назад до 1169 фунтів. Lancer був надійним на рівні 1157 фунтів.

У 2009 році Eclipse збільшив вантажопідйомність, досягнувши 827 фунтів. Lancer залишився на рівні 1157 фунтів.

Вантажопідйомність Nissan

Nissan мав широкий діапазон. Від крихітного Sentra до потужного Titan.

2006 року пікап Titan був потужним. 1549 фунтів. Armada мав 1693 фунти. Frontier пропонував 1464 фунти. 350Z був крихітним – “553 фунта”.

У 2007 році Titan знизився до 1490 фунтів. Armada залишився на рівні 1693 фунта. Sentra знизився до 696 фунтів.

2008 став великим роком для Titan. Він збільшив вантажопідйомність до 2063 фунтів. Це вантажопідйомність класу пікапів. Armada знизився до 1453 фунтів. Frontier залишився на рівні 1464 фунта. З’явився Rogue із вантажопідйомністю 953 фунти.

У 2009 році Titan зберіг рівень на позначці “2063 фунта”. Armada залишився на рівні 1453 фунта. Pathfinder збільшив вантажність до 1554 фунта. Murano виріс до 1188 фунтів.

Ключовий висновок: Nissan Titan 2008 року і новітній має величезну вантажопідйомність. Якщо вам потрібний пікап для важких вантажів, це гарна мета. Armada та Pathfinder також добре тримаються.

Вантажопідйомність Pontiac

Pontiac йшла з ринку. G6 та G8 були GM Malibu з характером. Torrent був клоном Hummer H3.

У 2006 році G6 мав вантажопідйомність 3117 фунтів. Це дуже. Це був седан середнього розміру із високим GVWR. Torrent мав 1468 фунтів. Montana SV6 мав 1246 фунтів.

У 2007 і 2008 роках Torrent залишався на рівні близько 1468 фунтів і 1410 фунтів. У G6 і G8 не було зазначеної вантажопідйомності, ймовірно тому, що це були стандартні седани з низькою орієнтацією на корисне навантаження.

У 2009 році Torrent залишився на рівні 1410 фунтів.

Вантажопідйомність G6 здається аномально високою, порівняно з конкурентами. Перевірте ще раз GVWR у 2006 G6. Можливо, це була спеціальна комплектація чи помилка у деяких списках. Але якщо це правда, це була вантажівка для перевезення вантажів.

Вантажопідйомність – це не просто цифра на наклейці. Це жорстка межа того, що ви можете завантажити у свій автомобіль, перш ніж фізика почне сміятися з вас. Тут ми розглядаємо конкретний зріз автомобільної історії. Період із 2006 по 2009 рік. Час, коли кросовери ставали модними, а гібриди намагалися врятувати світ.

Ці дані мають значення, якщо ви завантажуєте багаж для відпустки або просто намагаєтеся не зламати задню вісь під час злиття потоків на шосе. Давайте розберемо цифри. Без зайвих слів. Тільки потрібні специфікації.

Ліміти вантажопідйомності Saturn

У ці роки Saturn переживав захід сонця. Але в автомобілів, як і раніше, були чітко визначені межі ваги. Мінівен Relay був важковозом. Якщо вам потрібно було перевезти меблі, ви дивилися на Relay.

Вантажопідйомність Saturn 2006 року

  • Relay: 1350 фунтів. Це була робітнича конячка.
  • VUE: 1331 фунт. Компактний позашляховик. Достатня місткість.
  • Ion: Немає даних. Ймовірно, низька через полегшену конструкцію.

Вантажопідйомність Saturn 2007 року

  • Outlook: 1678 фунтів. Великий кросовер. Найбільша місткість у лінійці.
  • Relay: 1354 фунти. Невелике збільшення, порівняно з 2006 роком.
  • VUE Hybrid: 1511 фунт. Батареї додають вагу, але вантажопідйомність залишається високою.
  • VUE: 1331 фунт. Постійний показник.
  • Aura: 1009 фунтів. Седан. Середній показник.
  • Aura Hybrid: Немає даних.

Вантажопідйомність Saturn 2008 року

  • Outlook: 1678 фунтів. Досі король.
  • VUE Hybrid: 1111 фунт. Зниження місткості. Більш важкі батареї?
  • VUE: 1000 фунтів. Значне зниження, порівняно з попереднім роком.
  • Aura: 1009 фунтів.
  • Astra: 893 фунти. Невеликий автомобіль. Низька вантажопідйомність.
  • Sky: Немає даних.

Вантажопідйомність Saturn 2009 року

  • Outlook: 1709 фунтів. Пікова місткість.
  • VUE Hybrid: 1111 фунт.
  • VUE: 1000 фунтів.
  • Aura: 1009 фунтів.
  • Astra: Немає даних. Знято з виробництва.
  • Sky: Немає даних.

Saturn Outlook пропонував майже 1700 фунтів вантажопідйомності у 2009 році, що зробило його найздатнішим до перевезення важких вантажів автомобілем Saturn.

Ліміти вантажопідйомності Scion

Scion був молодим. Юним. І легким. Купе tC, коробкоподібний xB та хетчбек xD. Жоден із них не був створений для перевезення важкого спорядження.

Вантажопідйомність Scion 2006–2009 років

  • tC (2006–2009): Дані не вказані. Ймовірно, у діапазоні 900–1000 фунтів, але конкретних цифр немає.
  • xB (2006–2009): Дані не вказані. Аналогічні обмеження, як і tC.
  • xD (2008–2009): Дані не вказані.
  • x8 (2009): Не вказано в таблиці вантажопідйомності, ймовірно, виключено з цього конкретного набору даних.

Відсутність даних викликає подразнення. Але ви знаєте, що таке Scion. Це не вантажівка. Не намагайтеся використовувати його як один.

Ліміти вантажопідйомності smart

Маленькі автомобілі. Маленька вантажопідйомність. smart fortwo – це міський автомобіль. Він не призначений для кемпінгового спорядження.

Вантажопідйомність smart fortwo 2008 року

  • fortwo: 463 фунти.

І все. Менш ніж 500 фунтів. Якщо ви посадите туди двох дорослих та валізу, ви вже на межі. Вантажопідйомність smart fortwo строго призначена для міських поїздок на роботу, а не для вантажних місій.

Ліміти вантажопідйомності Subaru

Subaru виготовляє квадратні автомобілі. Квадрати містять більше речей. Цифри відбивають цю утилітарну ДНК.

Вантажопідйомність Subaru 2006 року

  • B9 Tribeca: 1560 фунтів. Трирядний позашляховик. Тяжкий клас.
  • Outback: 1245 фунтів. Універсал/кросовер.
  • Legacy Wagon: 1300 фунтів.
  • Legacy Sedan: 1200 фунтів.
  • Impreza Outback Sport: 1132 фунти.
  • Forester: 1060 фунтів.
  • **Impreza Wagon: ** 995 фунтів.
  • Aerio: Не Subaru. Помилка у вихідному списку? Ні, у джерелі зазначено Subaru. Зачекайте, Aerio це Suzuki. У джерелі Suzuki вказано пізніше. У списку Subaru 2006 є Baja (пікап).
  • Baja: 1070 фунтів. Маленький пікап.
  • **Impreza Sedan: ** 955 фунтів.
  • Impreza WRX STI: 794 фунти. Легкий, твердий. Низька вантажопідйомність.

Вантажопідйомність Subaru 2007 року

  • B9 Tribeca: 1560 фунтів.
  • Legacy Wagon: 1290 фунтів.
  • Impreza Outback Sport: 1132 фунти.
  • Forester: 1010 фунтів.
  • Legacy Sedan: 1055 фунтів.
  • Outback: 995 фунтів. Зниження, порівняно з 2006 роком.
  • **Impreza Wagon: ** 995 фунтів.
  • **Impreza Sedan: ** 955 фунтів.

Вантажопідйомність Subaru 2008 року

  • Tribeca: 660 фунтів. Масове зниження. Чому? Більш важка рама?
  • Impreza WRX STI: 1080 фунтів.
  • Outback: 1085 фунтів.
  • Legacy: 1055 фунтів.
  • Impreza Outback Sport: 1082 фунти.
  • **Impreza Wagon: ** 976 фунтів.
  • Forester: 1010 фунтів.
  • **Impreza Sedan: ** 856 фунтів.

Вантажопідйомність Subaru 2009 року

  • Forester: 1230 фунтів. Великий стрибок.
  • Outback: 1078 фунтів.
  • Legacy: 1055 фунтів.
  • Tribeca: 660 фунтів. Досі низький показник.

Вантажопідйомність Tribeca впала у 2008 році. Якщо ви перевозите лижі, перевірте свої ваги.

Ліміти вантажопідйомності Suzuki

Suzuki був химерним. XL7 був великим. SX4 був невеликим.

Вантажопідйомність Suzuki 2006 року

  • XL7: 1168 фунтів. Великий позашляховик.
  • Grand Vitara: 1175 фунтів.
  • **Forenza: ** 981 фунт.
  • Aerio: 955 фунтів.
  • Reno: 941 фунт.
  • Verona: Немає даних.

Вантажопідйомність Suzuki 2007 року

  • XL7: 1626 фунтів. Величезне збільшення. Новий кузов?
  • Інші моделі (Aerio, Forenza, Grand Vitara, Reno, SX4): Немає даних.

Вантажопідйомність Suzuki 2008

  • XL7: 1626 фунтів. Постійно висока вантажопідйомність.
  • Grand Vitara: 1178 фунтів.
  • Forenza: 926 фунтів.
  • Reno: 926 фунтів.
  • SX4: 893 фунти.

Вантажопідйомність Suzuki 2009 року

  • SX4: