У митниці розповіли, чи треба продовжувати термін тимчасового ввезення транспорту для особистого користування. Що буде, якщо цього не зробити?

0
25

Транспортні засоби для особистого користування( тслп), зареєстровані в державі, що не є членом євразійського економічного союзу, можуть ввозитися фізичними особами без сплати митних зборів, податків на термін не більше 1 року.

Продовжити такий термін можливо в межах максимально встановленого митним законодавством: до 1 року з моменту ввезення.

Для продовження терміну тимчасового ввезення транспортного засобу декларанту або його законному представнику (особа, яка має нотаріально завірений документ на право представлення інтересів) необхідно подати заяву довільної форми, а також оригінал (паперовий примірник) пасажирської митної декларації або іншого документа, оформленого митним органом при тимчасовому ввезенні тслп, а також виконати інші митні операції, передбачені законодавством єаес (наприклад, пред’явити транспортний засіб для огляду).

Документи подаються в пункт митного оформлення, розташований в регіоні знаходження транспортного засобу (республіканський або відомчий).

Оригінал пасажирської митної декларації з відмітками про продовження строку тимчасового ввезення повертається декларанту (його законному представнику).

А якщо не продовжити?

– разом з тим інформуємо, що у разі не звернення декларанта до митного органу з метою продовження терміну тимчасового ввезення тслп адміністративна відповідальність за порушення встановленого терміну тимчасового ввезення тслп не настає за умови вивезення до закінчення 1 року з моменту ввезення , – повідомили в гродненській регіональній митниці.

У поясненні митниці вказані 2 документи, відповідно до яких зроблено дану заяву.

1. Ст. 264, п. 7 ст. 266 митного кодексу євразійського економічного союзу.

2. П. 17 і п. 18 інструкції про порядок здійснення митних операцій щодо товарів для особистого користування, що переміщуються фізичними особами через митний кордон, та відображення факту визнання таких товарів такими, що не перебувають під митним контролем, затвердженої рішенням комісії митного союзу від 18.06.2010 № 311.