Wszyscy znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Bagażnik jest otwarty. Dom jest pusty. Masz górę pudeł, lodówkę i psa, który ciągle próbuje dostać się do lodówki. Moje ręce są zmęczone. Moje plecy są sztywne. Zdajesz sobie sprawę, że poruszasz się więcej, niż Twoje ciało jest w stanie znieść.
Samochody nie mają mięśni. Mają silniki. Mają transmisje. Posiadają elementy zawieszenia zaprojektowane tak, aby wytrzymać określone ograniczenia obciążenia. Przeciążając samochód, nie tylko utrudniasz sobie życie. Narażasz części mechaniczne na ryzyko awarii. Sprawiasz, że Twoja jazda staje się zagrożeniem dla wszystkich innych osób na autostradzie.
Nośność ma znaczenie. Nie chodzi tylko o to, aby zmieścić swoje rzeczy w środku. Chodzi o to, żeby utrzymać samochód na drodze i nie przebić opon. Chodzi o bezpieczeństwo.
Nośność to dowolny ładunek przewożony przez pojazd. Obejmuje to ładunek. Dotyczy to także pasażerów. Obejmuje to paliwo w zbiorniku, jeśli ściśle uwzględnia się rozkład masy, chociaż zwykle odnosi się to do masy dodanej do masy własnej pojazdu.
Większość ludzi ignoruje ten numer. Patrzą na wielkość przestrzeni ładunkowej. Szacują wagę swoich produktów. Zastanawiają się, ile ważą ich dzieci. Nic z tego nie jest dokładne.
Oto problem: nie można po prostu zgadywać. Potrzebujesz liczb. Zanim zaczniesz go załadowywać, będziesz chciał dokładnie wiedzieć, ile wytrzyma Twój konkretny pojazd.
Jak znaleźć te liczby
Gdzie szukać? Odpowiedź znajduje się na słupku drzwi. Albo w schowku. Lub w instrukcji obsługi. Jest naklejka z żółto-białym tłem. Pokazuje nośność.
Liczba ta nie jest rekomendacją. To jest twarde ograniczenie. Jest to maksymalna masa, jaką pojazd może bezpiecznie przewozić, łącznie z pasażerami, ładunkiem i akcesoriami.
Jeśli przekroczysz ten limit, znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji.
Matematyka jest prosta
Oto formuła:
- Znajdź Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR). Jest to maksymalna bezpieczna masa całkowita pojazdu obejmująca wszystko.
- Znajdź masę własną. Jest to masa pojazdu ze wszystkimi płynami i pełnym zbiornikiem paliwa, ale bez pasażerów i ładunku.
- Odejmij masę własną od DMC.
Rezultatem jest Twoja nośność.
Załóżmy, że masz ciężarówkę. DMC wynosi 6000 funtów. Masa własna: 4500 funtów. Ładowność wynosi 1500 funtów.
Masz 1500 funtów do wykorzystania.
W tym miejscu ludzie często się mylą. Myślą, że 1500 funtów wystarczy na pudła. To jest błędne.
Pasażerowie są policzeni.
Jeśli w ciężarówce jadą dwie osoby dorosłe, będzie to około 400 funtów. Jeden na tylnym siedzeniu, kolejne 200 funtów. Te 600 funtów zostało już odpisane. Zostało ci 900 funtów na ładunek.
Jeśli dodasz pełny zbiornik paliwa, to kolejne 150 funtów. Pozostało Ci 750 GBP.
Jeśli do tego dodamy wykładzinę łóżka, hak holowniczy i koła z rynku wtórnego, to kolejne 200 funtów.
Zostało ci 550 funtów na zakupy spożywcze
To nie magia. To jest arytmetyka. Jeśli chcesz wiedzieć, ile sprzętu, osób i ładunku może obsłużyć Twój pojazd, nie zamieniając zawieszenia w tragiczny spektakl, wystarczą Ci tylko dwie liczby.
Dopuszczalna masa całkowita pojazdu (GVWR).
Masa własna pojazdu.
To wszystko.
Większość ludzi patrzy na deskę rozdzielczą i zastanawia się, dlaczego ich opony wyglądają na zmęczone. Próbują zgadnąć. Nie zgaduj. Wykonaj matematykę.
Co właściwie oznacza GVWR?
GVWR to sztywny limit. Jest to maksymalna dopuszczalna masa, jaką podaje producent dla w pełni obciążonego pojazdu gotowego do podróży.
Nie chodzi tylko o ciężar metalowego korpusu, w którym siedzisz. Obejmuje to:
– Sam samochód.
– Wszystkie płyny: paliwo, olej, płyn chłodzący, płyn hamulcowy.
– Każdy pasażer.
– Każde narzędzie, namiot, łódź czy rower górski zamontowane na dachu.
Numer ten znajdziesz na naklejce przymocowanej do słupka drzwi kierowcy. Sprawdź instrukcję obsługi. Można go także znaleźć w Internecie, podając numer VIN lub poziom wyposażenia.
Tęsknisz za tym numerem? Jedziesz na oślep. Przekroczyć? Utracisz gwarancję, ryzykujesz awarię hamulców i prawdopodobnie złamiesz prawo.
Masa własna: masa pustego pojazdu
Masa własna jest wyświetlana na skali, gdy samochód stoi samodzielnie.
Ale „jeden” to pojęcie względne. Obejmuje to pełny zbiornik paliwa. Dotyczy to wszystkich płynów eksploatacyjnych. Nie dotyczy to pasażerów. Nie obejmuje to ładunku.
Wyobraź sobie masę samochodu w standardowym stanie gotowym do jazdy. Jeśli dodasz coś jeszcze, zmniejszysz ładunek.
Gra w odejmowanie
Ładowność to po prostu DMC minus masa własna.
DMC – Masa własna = Ładowność
Proste odejmowanie. Żadnych sztuczek.
Spójrzmy na prawdziwy przykład. Załóżmy, że masz SUV-a średniej wielkości.
- DMC: 3500 funtów (1588 kg)
- Masa własna: 1361 kg (3000 funtów)
3500 minus 3000 daje 500 funtów (227 kg).
To jest Twoja całkowita nośność. Wszystko.
Dwoje dorosłych? Pies? Chłodziarka do piwa? Relingi dachowe? Wszystko to jest odejmowane od tych 500 funtów.
Wykonaj obliczenia przed załadowaniem samochodu.
Dlaczego typ samochodu ma znaczenie
Czy ma znaczenie, czy jeździsz sedanem, ciężarówką czy SUV-em?
Tak. Ponieważ nośność różni się znacznie w zależności od platformy.
Kompaktowy samochód może mieć DMC wynoszącą 3800 funtów i masę własną 3200 funtów. Ma udźwig 600 funtów. Dodaj dwie osoby i walizkę, a obłożenie osiągnie 90%. Czy będziesz podróżować z trzecim pasażerem i plecakiem? Przekroczysz limit.
Pełnowymiarowy odbiór? Zupełnie inna historia. Inne liczby. Inne zasady gry.
Ładowność ciężarówki
Ciężarówki są do tego stworzone. Ale „zbudowany do tego” nie oznacza „nieskończonej ładowności”.
Pickupy mają wyższą DMC. Często
Określenie maksymalnego obciążenia
Przestań myśleć o pojemności bagażnika jak o „rzeczach w bagażniku”. To jest błędne. To, co ładujesz do sedana lub crossovera, zasadniczo różni się od tego, co przewozi pickup. Małym kombi nie przewozi się długiego i ciężkiego drewna do remontu domu. I na pewno nie potrzebujesz mocnego, ciężkiego samochodu, aby ciągnąć wiele toreb artykułów spożywczych.
Ciężarówki przewożą cięższe ładunki. Kropka. Aby zrozumieć, ile realistycznie są w stanie wytrzymać, należy przyjrzeć się, w jaki sposób rząd USA klasyfikuje te pojazdy. Jest to dopuszczalna masa pojazdu (GVWR). Istnieją dwa podejścia: według klasy wagowej lub kategorii obciążenia. Systemy te nakładają się na siebie, ale służą różnym celom.
Departament Transportu (DOT) dzieli ciężarówki na osiem określonych klas wagowych w oparciu o ich maksymalną masę pojazdu (GVWR).
Podział według kategorii wagowych
- Klasa 1: 2722 kg (6000 funtów)
- Klasa 2: 10 000 funtów (4536 kg)
- Klasa 3: 14 000 funtów (6350 kg)
- Klasa 4: 16 000 funtów (7258 kg)
- Klasa 5: 19 500 funtów (8845 kg)
- Klasa 6: 26 000 funtów (11 793 kg)
- Klasa 7: 33 000 funtów (14 969 kg)
- Klasa 8: Wszystko powyżej 33 000 funtów.
Departament Transportu dodatkowo upraszcza tę klasyfikację, grupując ją w szersze kategorie. Klasy 1 i 2 to lekkie ciężarówki. Klasy 3-5? Są to samochody ciężarowe średniej ładowności. Klasa 6 i wyższa to samochody ciężarowe o dużej ładowności.
Zrozumienie, do której hierarchii należy Twój pojazd, pomoże Ci obliczyć ładowność bez obciążania osi.
„Wiedza do jakiej kategorii należy Twoja ciężarówka, łatwiej będzie określić, na jaką pojemność możesz sobie pozwolić podczas podróży”.
Następnie przyjrzyjmy się stronie samochodu osobowego.
Ładowność samochodów osobowych
Ładowność to nie tylko problem ciężarówek. W samochodach osobowych mamy tendencję do ignorowania tego parametru, wierząc, że jego ograniczenia są tak wysokie, że można je pominąć. Pakiet wakacyjny rodzinny rzadko wyzwala wskaźnik przeciążenia. Waga dzieci, bagażu, ewentualnie lodówka w bagażniku. Wszystko wydaje się normalne. Tak, to trudne. Ale nie niebezpiecznie ciężko. A przynajmniej tak nam się wydaje.
To podejście jest błędne. Nawet w samochodzie osobowym ładowność jest ograniczona. I nie chodzi tylko o to, co włożysz do bagażnika. Pod uwagę brany jest także człowiek.
Producenci uwzględniają te wartości w specyfikacjach technicznych. Większość producentów samochodów stosuje standardowe wskaźniki masy ciała pasażera. Zwykle jest to 150 funtów (68 kg) na siedzenie. Pomyśl o każdym pustym siedzeniu w samochodzie jak o wiadrze mieszczącym 150 funtów. Jeśli tylna kanapa jest pusta, pozostaje 450 funtów (204 kg) rezerwy. Jeśli umieścisz na nim trzy osoby dorosłe, rezerwa ta zniknie. Teraz masz mniej miejsca na swój sprzęt. Mniej miejsca na paliwo. Mniejszy margines bezpieczeństwa.
Nieprawidłowy załadunek utrudnia obsługę. Wydłuża się droga hamowania. Zawieszenie pęka na całego. To fizyka, a nie opinia.
Nośność SUV-ów
Co się stanie, gdy przesiądziesz się na SUV-a? Zyskasz więcej miejsca. Większy prześwit. Wyższa pozycja siedząca.
Czy to oznacza, że możesz zabrać ze sobą więcej rzeczy?
Tak. Jednak marginesy bezpieczeństwa okazują się bardziej ograniczone, niż myślisz.
SUV-y mają wyższą masę pojazdu (GVWR). Jest to maksymalna masa samego samochodu wraz ze wszystkim, co się w nim znajduje. Obejmuje paliwo, pasażerów i ładunek. Różnica między DMC a masą własną pojazdu określa całkowitą ładowność.
Ładowność średniej wielkości SUV-a może wynosić około 1000 funtów (450 kg). To brzmi jak dużo. To prawda. Dopóki nie zorientujesz się, że pełny zbiornik paliwa waży 100-150 funtów. Trzej pasażerowie kosztują kolejne 450 funtów. Do załadowania pozostało około 450 funtów.
Może się wydawać, że zmieścisz tam tygodniowy sprzęt kempingowy, dwa rowery i namiot. To nie zadziała. Jeśli chcesz osiągnąć limit.
„Ładność to różnica pomiędzy masą pustego pojazdu a jego maksymalną dopuszczalną masą przy pełnym obciążeniu.”
SUV-y są wyższe. Zwiększa to środek ciężkości. Załaduj bagażnik dachowy ciężkim sprzętem, ryzykując przewróceniem. Załaduj tył ciężkimi pudłami, a poczujesz, że tył się ugina. Sterowanie staje się niejasne. Przednie opony tracą przyczepność.
Nie chodzi tylko o dopasowanie rzeczy. Ważne jest, gdzie je umieścisz.
Większość SUV-ów budowana jest na platformach samochodów osobowych. Wykorzystują tę samą geometrię zawieszenia, co samochody osobowe. Nie mają wytrzymałych sprężyn i amortyzatorów, jak pickupy. Nie są przeznaczone do przewozu ton ładunku. Przeznaczone są do transportu osób i umiarkowanych ładunków.
Jeśli holujesz przyczepę, jest to zupełnie inna kalkulacja. Uciąg i udźwig to różne parametry. Ale wchodzą w interakcję. Masa zaczepu przyczepy jest uwzględniana w udźwigu holownika. 20% masy zaczepu przyczepy o masie 3000 funtów wynosi 600 funtów. To połowa Twojego udźwigu przypadająca na sam zaczep.
SUV-y zajmują dziwną pozycję pośrednią. Chcesz mieć ładowność pickupa, ale komfort sedana. Rzeczywistość okazuje się bardziej złożona. Pomyśl o nośności jako o ruchomej skali. To coś pomiędzy ciężarówką a samochodem osobowym. Zwykle możesz przewieźć więcej ładunku niż Toyota Camry.
Większość SUV-ów ułatwia ten proces. Złóż tylne siedzenia do przodu. Teraz masz ogromną płaską przestrzeń do przechowywania. Można załadować ciężki sprzęt. Rowery. Kajaki. Pudełka z książkami.
Ale istnieje sztywna granica. Samochody ciężarowe umożliwiają załadunek ładunku na górę. SUV-y mają dachy. Nie można po prostu gromadzić ładunku w nieskończoność.
Dlaczego przeciążanie SUV-a jest niebezpieczne
Nie chodzi tylko o dopasowanie rzeczy. Chodzi o zachowanie odporności. Traktowanie SUV-a jak ciężarówki to błąd. Niebezpieczny błąd.
Głównym zagrożeniem jest środek ciężkości. SUV-y mają wyższą pozycję za kierownicą. W przypadku przeciążenia środek ciężkości przesuwa się. I przesuwa się w górę.
Zamach stanu nie wchodzi w grę. To jest prawdopodobieństwo. Zwłaszcza jeśli za szybko skręcisz. Fizyka nie zwraca uwagi na twoją listę ładunków.
Producenci to zauważyli. Widzieli strach. Niepokój konsumentów wzrósł gwałtownie. Odwet? Elektroniczny system kontroli stabilności. Większość nowoczesnych SUV-ów jest w to wyposażona. Pomaga utrzymać samochód na drodze. Ale nie może wiecznie przeciwstawiać się prawom fizyki.
Ubezpieczenie bezpieczeństwa prawnego
Ustawodawcy interweniowali. Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) podjęła działania. Od września 2004 r. obowiązuje zasada federalna.
Spójrz na framugę drzwi. Od strony kierowcy. Zobaczysz naklejkę. Pokazuje maksymalną masę całkowitą. Obejmuje to wagę każdej osoby znajdującej się w środku. Do tego masa każdego elementu ładunku.
Zasada ta dotyczy pojazdów, których maksymalna masa pojazdu (GVWR) jest mniejsza niż 10 000 funtów. To 4536 kilogramów.
Dlaczego potrzebujesz naklejki? Ponieważ matematyka jest trudna. Ludzie zapominają o własnej wadze. Zapominają o wadze bagażnika dachowego. Zapominają o kole zapasowym. Naklejka pełni funkcję twardego ogranicznika.
Sprawdzanie limitów
Na naklejce jest więc napisane: „Stop”. Ale co, jeśli koniecznie musisz przewieźć więcej ładunku? Czy da się oszukać system? Czy można zwiększyć nośność?
Odpowiedź nie jest prosta. Wymaga to modernizacji zawieszenia. Sztywniejsze sprężyny. Wzmocnione amortyzatory. Ale istnieje ryzyko. Modyfikacja jednej części wpływa na drugą. Hamulce? Sterowniczy? Opony?
Nie tylko przenosisz ciężar. Zmieniasz zachowanie samochodu. A zmiany w zachowaniu mogą być śmiertelne.
Istnieje sposób na zwiększenie nośności. Nie jest to jednak proste rozwiązanie przykręcane. To konstruktywna interakcja z inżynierami.
Pierwszym krokiem jest znajomość maksymalnego udźwigu. A co jeśli potrzebujesz przewieźć więcej ładunku? Czy jest luka? Być może znalazłeś używanego Forda F-150 lub Tacomę z ograniczonymi możliwościami holowania i nie jesteś zadowolony ze specyfikacji fabrycznych. Krótka odpowiedź zazwyczaj brzmi: nie: nie można po prostu zignorować praw fizyki. Istnieją jednak sposoby na przekroczenie tych limitów, pod warunkiem, że nie przeciążysz silnika i nie dostaniesz mandatu od policji.
Czy naprawdę można zwiększyć nośność?
Producenci projektują pojazdy tak, aby spełniały określoną dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (GVWR). Oferują także opcjonalne pakiety holownicze, ale to nie jest magiczna różdżka. Pakiet do holowania zwykle obejmuje wiązkę przewodów przyczepy, wytrzymały zaczep przyczepy, łańcuchy zabezpieczające, a czasami ulepszony układ chłodzenia lub mocniejsze hamulce. Elementy te pomagają zarządzać ładunkiem holowania, niekoniecznie pojemnością ładunku w kabinie lub łóżku.
„Przeciążenie pojazdu zbyt dużą ilością ładunku to niebezpieczna sytuacja, która może zaszkodzić Tobie, Twoim pasażerom i innym kierowcom.”
Jeśli spróbujesz oszukać system, instalując niestandardowe zestawy podnoszenia lub wytrzymałe zawieszenie, możesz pomyśleć, że zwiększyłeś ładowność. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Właśnie stworzyłeś cięższą ciężarówkę o kiepskim prowadzeniu. Rzeczywisty limit obciążenia zależy od podwozia, zawieszenia i opon. Jeśli przekroczysz tę liczbę, prowadzisz samochód „zaminowany”.
Ryzyko prawne
Oto część, którą większość entuzjastów ignoruje, dopóki nie jest za późno. Jeśli funkcjonariusz zauważy, że tył ciężarówki mocno się ugina lub usłyszy głośny zgrzyt na skutek przeciążenia hamulców, zatrzyma Cię. Jeśli okaże się, że przeciążyłeś swój pojazd, możesz otrzymać mandat za niebezpieczny załadunek pojazdu.
To nie jest tylko ostrzeżenie. W niektórych jurysdykcjach jest to poważne naruszenie ruchu drogowego. Co się stanie, jeśli zdarzy się wypadek z powodu awarii hamulców spowodowanej nadmiernym ciężarem? Możesz zostać oskarżony o zaniedbanie. Nikt nie lubi dostawać kar finansowych, a co dopiero być pozywanym.
Dane dotyczące nośności specyficzne dla marki
Ponieważ nie mogę wymienić wszystkich kombinacji wyposażenia i opcji dla każdego kiedykolwiek wypuszczonego modelu, oto migawka maksymalnej ładowności dla niektórych marek i lat. Liczby te podano w funtach (funtach).
Nośność Acury
W połowie XXI wieku Acura nie była samochodem typu „ciężarówka”. Większość sedanów i crossoverów miała skromne osiągi.
| Rok | Modelka | Maks. udźwig (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | MDX | – |
| 2006 | RL | – |
| 2006 | RSX | – |
| 2006 | TL | – |
| 2006 | TSX | – |
| 2007 | MDX | 1158 |
| 2007 | RL | – |
| 2007 | RDX | 870 |
| 2007 | TL | – |
| 2007 | TSX | 850 |
| 2008 | MDX | 1158 |
| 2008 | RL | – |
| 2008 | RSX | 870 |
| 2008 | TL | – |
| 2008 | TSX | 850 |
| 2009 | MDX | 1158 |
| 2009 | RL | – |
| 2009 | RSX | 870 |
| 2009 | TSX | 850 |
Dodatkowe funkcje Acury:
– GVWR Acura
-GAWR Acura
– GCWR Acura
– Ładowność Acury
– Masa własna Acury
– Uciąg Acury
Ładowność Audi
Wyczynowe modele Audi rzadko były nastawione na przewóz ładunków. Serie TT i RS są lekkie. A8 to luksusowy longboat o przyzwoitej pojemności ładunkowej.
| Rok | Modelka | Maks. udźwig (funty) |
|---|---|---|
| 2006 | A3 | – |
| 2006 | A4 | – |
| 2006 | A6 | – |
| 2006 | A8 | 1213 |
| 2006 | S4 | – |
| 2006 | TT | 728 |
| 2007 | A3 | – |
| 2007 | A4 | – |
| 2007 | A6 | – |
| 2007 | A8 | – |
| 2007 | Pytanie 7 | – |
| 2007 | RS4 | – |
| 2007 | S4 | – |
| 2007 | S6 | – |
| 2007 | S8 | 1213 |
| 2008 | A3 | – |
| 2008 | A4 | – |
| 2008 | A5 | – |
| 2008 | A6 | – |
| 2008 | A8 | – |
| 2008 | Pytanie 7 | – |
| 2008 | R8 | – |
| 2008 | RS4 | – |
| 2008 | S4 | – |
| 2008 | S5 | – |
| 2008 | S6 | – |
| 2008 | S8 | – |
| 2008 | TT | – |
| 2009 | A3 | – |
| 2009 | A4 | – |
| 2009 | A5 | – |
| 2009 | A8 | – |
| 2009 | Pytanie 7 | – |
| 2009 | R8 | – |
| 2009 | S4 | – |
| 2009 | S5 | – |
| 2009 | S8 | – |
| 2009 | TT | – |
Dodatkowe funkcje Audi:
– DMC Audi
Dane dotyczące ładowności Chevroleta
Chevrolet Avalanche 1500 z 2006 r. ma uciąg o masie 1387 funtów. W 2007 r. liczba ta spadła do 1258 funtów, a w 2008 r. ponownie wzrosła do 1444 funtów. Model z 2009 roku zakończył produkcję o masie 1333 funtów. Ciężki Avalanche 2500 był zupełnie innym samochodem. W 2006 roku jego nośność wynosiła 2072 funtów. Nie podano danych za kolejne lata, ale pojemność pozostała stabilna tam, gdzie było to istotne. Colorado to średniej wielkości pojazd roboczy. W 2006 roku miał udźwig 1532 funtów. W latach 2007 i 2008 spadła nieznacznie do 1316 funtów. Do 2009 roku było to 1250 funtów. Nie sprawdzaj Aveo ani Cobalt. Nie mają nośności. Nawet pasażer nie powinien przekraczać limitu. Express to niezawodny van. Ładowność wynosiła 2306 funtów od 2006 do 2008 roku. W 2009 roku Express 2500 zwiększył tę liczbę do 3262 funtów. Express 3500 miał jeszcze większą masę – 4147 funtów. HHR to crossover z tylnym siedzeniem. Maksymalny udźwig wynosi 900 funtów. Liczba ta pozostaje niezmieniona do 2009 roku. W Silverado 1500 kryją się prawdziwe liczby. W 2006 roku była silna i ważyła 1913 funtów. W 2007 roku spadła do 1658 funtów. W 2008 roku utrzymywał się na poziomie 1652 funtów. W 2009 roku również utrzymywała się na tym poziomie. Wersje hybrydowe są lżejsze. W 2006 roku mieli udźwig 1162 funtów. Wersja SS spada do 1253 funtów. Samochody ciężarowe o dużej ładowności to prawdziwe pojazdy wagi ciężkiej. Silverado 1500 HD osiągnął maksymalną masę 3129 funtów. Cena modelu 2500 HD rozpoczęła się w 2006 r. od 3606 funtów. W latach 2007 i 2008 cena spadła do 3458 funtów. 3500 HD był prawdziwym czołgiem. W 2006 roku miał udźwig 5169 funtów. Następnie w 2008 roku spadła do 3621 funtów, a w 2009 roku już 3873 funtów. Suburban i Tahoe mają podobieństwa. W 2006 r. waga modelu 1500 Suburban zaczynała się od 1731 funtów. W 2007 r. spadła do 1593 funtów i pozostała na tym poziomie. Tahoe 1500 z 2006 roku miał ładowność 1522 funtów. W 2007 roku wzrosła do 1835 funtów i utrzymała się na tym poziomie. Suburban 2500 był cięższy. W 2006 roku miał udźwig 2828 funtów. W 2007 roku spadła do 2561 funtów i utrzymała się na tym poziomie. TrailBlazer miał ciągłą ładowność 1194 funtów. Wersja EXT dodała trochę więcej. W 2006 roku było to 1429 funtów.
Ładowność Chryslera
Chrysler nie był ciężki w tych latach. Modele 300 i 300C nie mają dopuszczalnej ładowności. Nie są do tego przeznaczone. PT Cruiserowi pozostało jeszcze życie. W 2007 roku miał udźwig 1907 funtów. Następnie w 2008 roku spadła do 889 funtów. Brak danych za 2009 rok. Pacifica była skromna. W 2007 roku miał udźwig 889 funtów. W 2008 roku spadła do 865 funtów. Aspen pojawił się w 2007 roku. Miał udźwig 1600 funtów. Liczba ta nie uległa zmianie do 2009 roku. Hybrydowa wersja Aspena spada do 1500 funtów. W latach 2007 i 2008 minivan Town & Country miał ładowność 1200 funtów. Brak danych za rok 2009. Crossfire i Sebring to puste miejsca.
Dane techniczne udźwigu Dodge’a
Dodge miał większą moc w ciężarówkach. Waga Ram 1500 zaczynała się od 1750 funtów w 2006 roku. W 2007 roku liczba ta pozostała niezmieniona. W 2008 roku wzrosła do 1810 funtów. Następnie znacznie spadła do 1490 funtów w 2009 roku. Ram 2500 stawał się coraz większy. W 2006 roku miał udźwig 3020 funtów. W 2007 r. – 3130 funtów. W 2008 r. – 3210 funtów. W 2009 r. – 3260 funtów. Ram 3500 był ogromny. W 2006 roku miał udźwig 4660 funtów. W 2007 r. – 4780 funtów. W 2008 r. – 4870 funtów. Następnie gwałtownie spadła do 3560 funtów w 2009 r. Samochody dostawcze Sprinter miały mieszane osiągi. Furgonetka 2500 zaczynała się od 3950 funtów. W 2007 roku spadła do 3766 funtów i utrzymała się na tym poziomie. Furgonetka 3500 miała ładowność 3950 funtów. Następnie 4350 funtów. Następnie 4530 funtów. Wersja kombi była dziwna. W 2006 roku miał udźwig 4824 funtów. W latach 2007 i 2008 – 3074 funtów. W 2009 ponownie 3074 funtów. Ciężarówka Dakota była stabilna. W 2006 roku miał udźwig 1750 funtów. W 2007 r. – 1710 funtów. W latach 2008 i 2009 – 1630 funtów. SUV Durango był podobny. W latach 2006 i 2007 miał udźwig 1750 funtów. W latach 2008 i 2009 – 1780 funtów. Wersja hybrydowa Durango spada do 1500 funtów. Charger i Magnum pozostały na poziomie 1270 funtów. Nitro było łatwe. W latach 2007–2009 miał udźwig 1150 funtów. W latach 2006 i 2007 Grand Caravan miał ładowność 1700 funtów. Brak danych za kolejne lata. Karawana miała ładowność 1682 funtów. Caliber, Avenger, Challenger i Viper nie mają dopuszczalnej ładowności.
Ładowność Forda
Specyfikacje udźwigu Hondy
Ridgeline pozostaje najstabilniejszym pojazdem ciężarowym Hondy w tym okresie, utrzymując maksymalną ładowność wynoszącą 1549 funtów w latach 2006–2008. W roku 2008 liczba ta nieznacznie wzrasta i pozostaje taka sama, ale najważniejsza historia dotyczy Odysei. Przez cztery kolejne lata (2006–2009) minivan zapewniał solidną ładowność wynoszącą 1349 funtów. Jeśli zależy Ci na użyteczności samochodu, wybierz mniejsze modele Civic. Modele Civic z lat 2007 i 2008 mają przyzwoity uciąg wynoszący 385 funtów. Element 2006 był nieco słabszy i ważył 675 funtów, a Insight oferował skromne 400 funtów w jedynym określonym roku modelowym. Większość sedanów, takich jak Accord, i SUV-ów, takich jak CR-V, nie ma danych w tej tabeli, prawdopodobnie dlatego, że ich dopuszczalna masa całkowita (DMC) jest zoptymalizowana do przewozu osób, a nie ładunku.
Udźwig HUMMER
Hummer nie przejmował się małymi liczbami. Pojemność H2, po ustabilizowaniu się w 2008 r., została ustalona na poziomie 2200 funtów. Są to poważne wskaźniki dla samochodu, którego waga jest porównywalna z wagą domu. H3 był mniej wszechstronny, jego nośność w latach 2006–2008 wynosiła 1150 funtów. W 2009 r. jego masa wzrosła do 1312 funtów, podczas gdy pickup H3T z tego roku miał ładowność 1090 funtów. H1 Alpha z 2006 r. był pojazdem wagi ciężkiej, ważącym 3087 funtów, ale była to niszowa opcja wojskowa, a nie dopuszczony do ruchu drogowego SUV, który większość kupujących zna.
Ładowność Hyundaia
W przypadku oferty Hyundaia z początku i połowy XXI wieku we wpisach tych brakuje konkretnych danych dotyczących ładowności. Modele Accent, Azera, Elantra, Santa Fe, Sonata, Tiburon i Tucson z lat 2006-2008 wykazują wartości zerowe. Veracruz również nie ma danych. Do 2009 r. pojawia się Genesis, ale nie podano również danych o ładowności. Sugeruje to, że producent albo nie opublikował tych konkretnych liczb dla tych modeli, albo były one nieistotne w porównaniu ze specyfikacją holowania lub ładunku. Jeśli szukasz dokładnych limitów wagowych dla Hyundaia z tego okresu, prawdopodobnie trafisz w ślepy zaułek, korzystając z tych konkretnych wykresów.
Ładowność Infiniti
Luksusowe SUV-y Infiniti miały większą masę niż ich odpowiedniki w wersji sedan. QX56 był zdecydowanym liderem, zaczynając od 1440 funtów w 2006 r. i wzrastając do 1553 funtów w 2008 r., gdzie pozostał w 2009 r. Seria FX również była silna. Indeks FX35 utrzymywał się na poziomie 1183 funtów przez trzy lata, po czym w 2009 r. wzrósł do 1213 funtów. Cena FX45 (później przemianowanej na FX50) wahała się od 1091 do 1185 funtów. Sedany były bardziej ograniczone. M35 i M45 zaczynały od zera w 2006 r., ale w 2008 r. przyniosły odpowiednio 996 i 1010 funtów. G35 i G37 były ciaśniejsze, a G37 osiągnął w 2008 roku 1040 funtów.
Ładowność Isuzu
Przetworniki serii Isuzu i miały pewną moc. I-280 z 2006 roku mógł udźwignąć 1532 funtów. Kiedy w 2007 r. stał się modelem i-290, kwota ta utrzymywała się na poziomie 1532 funtów, po czym nieznacznie spadła do 1512 funtów w 2008 r. Większy i-350 zaczynał się od 1190 funtów w 2006 r., ale wykazywał znaczną zmienność. W 2007 r. wzrosła do 1516 funtów, a następnie spadła do 1260 funtów w 2008 r. SUV Ascender przez wszystkie trzy lata ważył 1133 funtów. Jeśli przewozisz ciężkie ładunki pickupami serii i, model z roku 2007 jest zaskakująco wydajny.
Ładowność Jaguara
Ładowność Jaguara jest niska, co odzwierciedla jego skupienie się na komforcie szybkich krążowników, a nie na użyteczności. Najbardziej stabilny był model X-Type, który w latach 2006–2008 utrzymał wagę 1058 funtów. W zeszłym roku ceny modeli XK i XKR gwałtownie spadły. W 2008 roku XK oferował 815 funtów, a XKR 772 funtów. Do 2009 roku cena coupe XK nieznacznie wzrosła do 815 funtów, ale cena XKR pozostała na poziomie 772 funtów. XF, który pojawił się w 2009 roku, nie miał tych danych. Starsze modele, takie jak S-Type, XJ8 i XJR, nie mają danych dotyczących ładowności, co sugeruje, że ich ograniczenia konstrukcyjne albo nie zostały udokumentowane, albo nie były głównym atutem.
Ładowność Jeepa
SUV-y Jeepa miały różnorodne możliwości. SUV Commander na początku 2006 roku ważył 1620 funtów, ale w kolejnych latach spadł do poziomu od 1300 do 1310 funtów. Waga Grand Cherokee wahała się od 1050 do 1180 funtów, przy znaczącym wzroście do 1180 funtów w latach 2008 i 2009. Liberty utrzymywała się na stabilnym poziomie 1150 funtów w latach 2006-2009. Zarówno Wrangler, jak i Wrangler Unlimited ważyły 1000 funtów, chociaż Unlimited zwiększył tę liczbę do 1150 funtów w 2009. Jeśli przewozisz sprzęt Patriotem lub Compassem, spodziewaj się około 925 funtów.
Ładowność Kia
Podstawowe SUV-y i pickupy Kia były zaskakująco dobre w swojej klasie. SUV Borrego zadebiutował w 2009 roku z imponującą ładownością 1815 funtów, co na przestrzeni lat przewyższało niemal każdy inny model w tym segmencie. Minivan Sedona spisał się niezmiennie, utrzymując masę 1532 funtów w latach 2007–2008. Sorento wahało się od 1200 do 1318 funtów. Modele Rio były lekkie, Rio 5 ważył 1200 funtów, a standardowe Rio 1273 funtów w latach 2006–2008. Sportage wahał się od 1195 do 1289 funtów.
Ładność Land Rovera
Linia Range Rovera firmy Land Rover utrzymuje dość stałe limity ładowności. Sam Range Rover mieścił się w przedziale od 1136 do 1360 funtów, spadając do 1136 funtów w latach 2008 i 2009. Range Rover Sport ważył jeszcze bardziej stabilnie, utrzymując wagę 1301 funtów przez trzy lata, zanim spadł do 1067 funtów w 2009 r. LR3 zaczynał od wysokiego poziomu 1806 funtów w 2006 r., a następnie ustabilizował się na poziomie 1806 funtów. Zakres 1325–1695 funtów. Najsłabszym ogniwem był mniejszy LR2, który w latach 2008 i 2009 utrzymywał się na poziomie 1100 funtów.
Nośność Lexusa
SUV-y Lexusa to królowie przestrzeni ładunkowej w segmencie luksusowym. Zarówno LX 570, jak i GX 470 uciągnęły 1329 funtów, przy czym LX 570 zwiększył tę liczbę do 1411 funtów w 2008 r. i utrzymał ją w 2009 r. Seria RX była mieszanką. RX 350 zaczynał od 1395 funtów w 2007 r., spadł do 925 funtów w 2008 r. i tak pozostał. RX 400h utrzymywał się na stałym poziomie 926 funtów. Sedany były bardziej ograniczone. IS-F i SC 430 były ograniczające, a SC 430 przez wiele lat utrzymywał się na poziomie 690 funtów. LS 460 oferował 1201 funtów, a ES 350 1099 funtów. Seria GS była najbardziej zmienna i wahała się od 729 funtów (GS 460) do 1066 funtów (GS 450h).
Udźwig Lincolna
Pickupy Lincolna i pełnowymiarowe SUV-y miały znaczną masę. Mark LT zaczynał od 1620 funtów w 2006 r. i wzrósł do 1680 funtów w 2007 r., gdzie pozostał w 2008 r. Navigator również był pojazdem wagi ciężkiej, zaczynając od 1540 funtów, a kończąc na 1650 funtów w 2007 r., utrzymując się na tym poziomie do 2009 r. Sedan MKS oferował w 2009 r. zdumiewające 1123 funtów. MKX była opcją średniej klasy za 958 funtów. Town Car, starsza platforma, była ograniczona do 900 funtów przez wszystkie lata, co stanowiło wąskie gardło, które prawdopodobnie przyczyniło się do jej ostatecznego upadku
Przesuwamy się dalej w dół listy alfabetycznej. Jeśli szukasz używanego samochodu od 2006 do 2009 roku, pojemność ładunkowa jest ważniejsza niż myślisz. Nie chodzi tylko o holowanie. Mówimy o tym, co faktycznie można załadować na tylne siedzenie, do bagażnika lub na łóżko pickupa, nie przeciążając zawieszenia ani nie przekraczając dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu (GVWR).
Większość ludzi ignoruje ten wskaźnik, dopóki nie znajdą się w sytuacji z przebitą oponą i przyczepą, której nie mogą legalnie holować. Najpierw wykonaj obliczenia. Odejmij masę własną pojazdu od jego DMC. To jest Twoja maksymalna nośność.
Poniżej zestawienie danych dla marek od Mazdy po Saaba.
Ładność Mazdy
Mazda miała w tym okresie dziwny zasięg. Miałeś pickupy serii B (które w zasadzie były przeprojektowanym Fordem Rangerem), praktyczny minivan i kilka zaskakująco lekkich sportowych coupe.
W 2006 roku B3000 wyróżniał się. Jego nośność była imponująca 1680 funtów. To poważna ładowność jak na kompaktowy pickup. B2300 i B4000 były cięższe pod względem DMC, ale miały mniejszą ładowność wynoszącą 1260 funtów. W przypadku Mazdy3 i Mazdy6 wiele źródeł nie podaje konkretnych danych dotyczących ładowności, prawdopodobnie dlatego, że ich masa własna pochłania większość budżetu. MazdaSpeed6 charakteryzowała się niską ładownością wynoszącą 963 funtów. Został zbudowany z myślą o szybkości, a nie do przewożenia ładunku.
W 2007 roku do oferty wszedł CX-9. Oferował ładowność 1493 funtów. Nieźle jak na trzyrzędowy crossover. Mazda5 utrzymała stałą wagę 1239 funtów. RX-8 nieznacznie spadł do 765 funtów.
Do 2008 roku zasięg uległ zmniejszeniu. Modele CX-9 i CX-7 zniknęły z niektórych tabel, a dokładniej, dane stały się skąpe. Ładowność Mazdy5 została zmniejszona do 1191 funtów. Hybryda Tribute wytrzymała 1083 funtów, co jest interesujące, ponieważ hybrydy zazwyczaj ważą więcej. MX-5 spadł do 633 funtów. Małe samochody sportowe. Transportujesz kierowcę i kask.
W 2009 roku B2300 spadł do 1200 funtów. RX-8 osiągnął najwyższą masę 754 funtów. Hołd został przerwany.
Kluczowe wnioski na wynos: Jeśli musisz przewozić sprzęt Mazdą z tej epoki, trzymaj się pickupów lub minivanów. RX-8 i MX-5 mają znikomą ładowność. Jesteś ograniczony do ubrań i przekąsek.
Ładowność Mercedes-Benz
Ładowność Mercedesa różni się znacznie w zależności od tego, czy kupujesz luksusowy sedan, czy ciężki SUV.
ML350 z 2006 r. miał ładowność 1616 funtów. ML500 był cięższy, co ograniczało ładowność do 1496 funtów. Klasa R była „czołgiem”. Miał udźwig 2000 funtów. To pojemność vana, ale z tyłu samochodu. lustrzanki McLarena? Razem 626 GBP. Egzotyczne samochody są łatwe w prowadzeniu.
W 2007 roku wprowadzono klasy GL i GLK. GL450 miał ładowność 1620 funtów. ML63 AMG spada do 1257 funtów. Wysokowydajne hamulce i elementy zawieszenia zwiększają wagę. Klasa R utrzymała poziom 1635 funtów.
W roku 2008 G500 zwiększa swój uciąg do 1764 funtów. To jest znaczące. G-Wagen jest stworzony do działania, nawet jeśli używasz go na niedzielny brunch. ML550 dorównywał GL przy 1620 funtów. Ładowność SLR McLarena spadła do 342 funtów. Ledwo zmieści się pasażer i koło zapasowe.
W 2009 roku liczba dużych SUV-ów pozostała stabilna. Modele ML350, ML550, GL450 i GL550 ważyły około 1620 funtów. ML63 AMG nieznacznie poprawił się do 1300 funtów. Klasa R spadła do 1365 funtów.
Udźwig rtęci
Merkury umierał, ale Góral nadal był niezawodny.
Mountaineer z 2006 roku miał ładowność 1549 funtów. Minivan Monterey oferował 1320 funtów. Mariner Hybrid był lekki i ważył 920 funtów.
W roku 2007 waga Alpinisty nieznacznie spadła do 1443 funtów. Mariner pozostał na poziomie 920 funtów.
Lata 2008 i 2009 były latami następującymi po sobie. Ładowność Marinera wynosiła 1059 funtów (wersja niehybrydowa). Hybryda pozostała na poziomie 920 funtów. Alpinista utrzymał poziom 1443 funtów.
Jeśli kupujesz używanego Mercury’ego z lat 2006-2009, Mountaineer jako jedyny sprawia wrażenie pickupa. Milan i Montego nie miały określonej ładowności, prawdopodobnie ze względu na niską dopuszczalną masę całkowitą spotykaną w sedanach.
Ładowność MINI
MINI są urocze. Są również lekkie.
Cooper Hardtop 2006 ma uciąg 816 funtów. Kabriolet był lżejszy i ważył 771 funtów.
W latach 2007 i 2008 wskaźniki te utrzymywały się na stabilnym poziomie. W 2008 roku dołączył do nich Clubman o ładowności 816 funtów.
W 2009 roku pojawiła się firma John Cooper Works (JCW). Zarówno JCW Hardtop, jak i Clubman osiągnęły wagę 816 funtów.
Małe samochody mają małą ładowność. Nie przewozisz żwiru. Przewozisz pasażerów, którzy ważą mniej więcej tyle samo, co sam samochód.
Ładowność Mitsubishi
W tym okresie Mitsubishi miało kilku zawodników wagi ciężkiej.
Pickup Raider z 2006 roku był bestią. Jego nośność wynosiła 1590 funtów. Zasadniczo był to Dodge Dakota. Montero miał 1165 funtów. Outlander był lżejszy i ważył 904 funty.
W roku 2007 Outlander zwiększa swoją ładowność do 1538 funtów. Dlaczego? Różne poziomy wyposażenia lub zmiany rozstawu osi. Raider spadł nieznacznie do 1580 funtów. Cena Eclipse pozostała na poziomie 794 GBP.
W 2008 roku Raider utrzymał poziom 1580 funtów. Outlander spadł z powrotem do 1169 funtów. Lancer był niezawodny przy wadze 1157 funtów.
W roku 2009 Eclipse zwiększa uciąg do 827 funtów. Cena Lancera pozostała na poziomie 1157 funtów.
Ładność Nissana
Nissan miał szeroką gamę. Od maleńkiej Sentry po ogromnego Tytana.
Pickup Titan z 2006 roku był potężny. 1549 GBP. Armada miała 1693 funtów. Frontier oferował 1464 funtów. Model 350Z był malutki i ważył 553 funty.
W roku 2007 waga Titana spadła do 1490 funtów. Armada pozostała na poziomie 1693 funtów. Sentra spadła do 696 funtów.
Rok 2008 był ważnym rokiem dla Titana. Zwiększa ładowność do 2063 funtów. Jest to ładowność klasy pickupa. Cena Armady spadła do 1453 funtów. Frontier pozostał na poziomie 1464 funtów. Rogue przybył z ładownością 953 funtów.
W roku 2009 Titan utrzymał poziom 2063 funtów. Armada pozostała na poziomie 1453 funtów. Pathfinder zwiększa ładowność do 1554 funtów. Murano waży aż 1188 funtów.
Najważniejsze wnioski: Nissan Titan z roku 2008 i nowszy ma ogromną ładowność. Jeśli szukasz używanego pickupa do ciężkich zastosowań, jest to dobry cel. Armada i Pathfinder również radzą sobie dobrze.
Pontiac Ładowność
Pontiac opuszczał rynek. G6 i G8 to GM Malibu z charakterem. Torrent był klonem Hummera H3.
G6 z 2006 r. miał ładowność 3117 funtów. To jest ogromne. Był to średniej wielkości sedan o dużej dopuszczalnej masie całkowitej. Torrent miał 1468 GBP. Montana SV6 ważyła 1246 funtów.
W latach 2007 i 2008 wartość Torrenta utrzymywała się na poziomie około 1468 GBP i 1410 GBP. G6 i G8 nie miały określonej ładowności, prawdopodobnie dlatego, że były to standardowe sedany o małej ładowności.
W 2009 roku cena Torrenta utrzymywała się na poziomie 1410 funtów.
Ładowność G6 wydaje się wyjątkowo wysoka w porównaniu do konkurentów. Sprawdź ponownie DMC G6 2006. Mogło to wynikać ze specjalnego dopasowania lub błędu w niektórych aukcjach. Ale jeśli to prawda, była to ciężarówka towarowa.
Nośność to coś więcej niż liczba na naklejce. To sztywny limit tego, co możesz załadować do samochodu, zanim fizyka zacznie się z ciebie śmiać. Tutaj przyjrzymy się konkretnemu wycinkowi historii motoryzacji. Okres 2006-2009. Czas, kiedy crossovery stały się modne, a hybrydy próbowały uratować świat.
Dane te mają znaczenie niezależnie od tego, czy ładujesz bagaż na wakacje, czy po prostu starasz się uniknąć uszkodzenia tylnej osi podczas łączenia ruchu na autostradzie. Spójrzmy na liczby. Bez zbędnych ceregieli. Tylko niezbędne specyfikacje.
Limity ładunku Saturna
W ciągu tych lat Saturn był w fazie schyłku. Ale samochody nadal miały jasno określone limity masy. Minivan Relay był ciężarówką o dużej ładowności. Jeśli trzeba było przenieść meble, zwracano się do Relay.
Udźwig Saturna 2006
- Przekaźnik: 1350 funtów. To był koń pociągowy.
- VUE: 1331 funtów. Kompaktowy SUV. Wystarczająca pojemność.
- Ion: Brak danych. Prawdopodobnie niski ze względu na lekką konstrukcję.
Udźwig Saturna 2007
- Perspektywa: 1678 GBP. Duża krzyżówka. Największa pojemność w linii.
- Przekaźnik: 1354 funtów. Nieznaczny wzrost w stosunku do roku 2006.
- VUE Hybrid: 1511 funtów. Baterie zwiększają wagę, ale ładowność pozostaje wysoka.
- VUE: 1331 funtów. Stały wskaźnik.
- Aura: 1009 GBP. Sedan. Przeciętny.
- Aura Hybrid: Brak dostępnych danych.
Udźwig Saturna 2008
- Perspektywa: 1678 GBP. Nadal król.
- VUE Hybrid: 1111 funtów. Zmniejszona pojemność. Cięższe akumulatory?
- VUE: 1000 funtów. Znaczący spadek w porównaniu do roku poprzedniego.
- Aura: 1009 GBP.
- Astra: 893 GBP. Mały samochód. Niska ładowność.
- Niebo: Brak danych.
Udźwig Saturna 2009
- Perspektywa: 1709 GBP. Maksymalna pojemność.
- VUE Hybrid: 1111 funtów.
- VUE: 1000 funtów.
- Aura: 1009 GBP.
- Astra: Brak danych. Wycofany z produkcji.
- Niebo: Brak danych.
W 2009 roku Saturn Outlook oferował prawie 1700 funtów ładowności, co czyni go najpotężniejszym pojazdem ciężkim na rynku.
Limity ładunku Scion
Scion był młody. Młody. I łatwe. tC coupe, boxy xB i xD hatchback. Żaden z nich nie był przeznaczony do przenoszenia ciężkiego sprzętu.
2006-2009 Ładowność Scion
- tC (2006–2009): Brak danych. Prawdopodobnie w przedziale 900–1000 funtów, ale nie są dostępne żadne konkretne liczby.
- xB (2006–2009): Brak danych. Podobne ograniczenia jak tC.
- xD (2008–2009): Brak danych.
- x8 (2009): Nie wymienione w tabeli obciążenia, prawdopodobnie wyłączone z tego konkretnego zestawu danych.
Brak danych jest tutaj irytujący. Ale wiesz, czym jest Scion. To nie jest ciężarówka. Nie próbuj używać go jako jednego.
Inteligentne limity obciążenia
Małe samochody. Mała nośność. smart fortwo to samochód miejski. Nie jest przeznaczony do sprzętu kempingowego.
Smart fortwo 2008, ładowność
- Fortwo: 463 funty.
To wszystko. Mniej niż 500 funtów. Jeśli umieścisz tam dwie osoby dorosłe i walizkę, to już jesteś na granicy. Ładowność smart fortwo przeznaczona jest wyłącznie do dojazdów do pracy w mieście, a nie do przewozów towarowych.
Limity ładunku Subaru
Subaru produkuje samochody pudełkowe. Kwadraty mieszczą więcej rzeczy. Liczby odzwierciedlają to utylitarne DNA.
Udźwig Subaru 2006
- B9 Tribeca: 1560 funtów. Trzyrzędowy SUV. Ciężka klasa.
- Outback: 1245 GBP. Kombi/crossover.
- Starszy wagon: 1300 funtów.
- Starsza wersja sedan: 1200 funtów.
- Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
- Leśniczy: 1060 funtów.
- Wagon Impreza: 995 GBP.
- Aerio: To nie Subaru. Błąd w oryginalnej liście? Nie, źródło twierdzi Subaru. Czekaj, Aerio to Suzuki. Suzuki jest wymienione w dalszej części źródła. Lista Subaru z 2006 roku obejmuje Baja (pickup).
- Baja: 1070 funtów. Mały pickup.
- Impreza Sedan: 955 funtów.
- Impreza WRX STI: 794 funtów. Lekki, wytrzymały. Niska ładowność.
Udźwig Subaru 2007
- B9 Tribeca: 1560 funtów.
- Starszy wagon: 1290 funtów.
- Impreza Outback Sport: 1132 funtów.
- Leśniczy: 1010 funtów.
- Starsza wersja sedana: 1055 GBP.
- Outback: 995 GBP. Spadek w porównaniu do 2006 roku.
- Wagon Impreza: 995 GBP.
- Impreza Sedan: 955 funtów.
Udźwig Subaru 2008
- Tribeca: 660 funtów. Ogromny spadek. Dlaczego? Cięższa rama?
- Impreza WRX STI: 1080 funtów.
- Outback: 1085 GBP.
- Starsza wersja: 1055 GBP.
- Impreza Outback Sport: 1082 funtów.
- Wagon Impreza: 976 funtów.
- Leśniczy: 1010 funtów.
- Impreza Sedan: 856 £.
Udźwig Subaru 2009
- Leśniczy: 1230 funtów. Wielki Skok.
- Outback: 1078 GBP.
- Starsza wersja: 1055 GBP.
- Tribeca: 660 funtów. Wciąż niski.
Ładowność Tribeca spadła w 2008 roku. Jeśli przewozisz narty, sprawdź swoją wagę.
Limity obciążenia Suzuki
Suzuki było dziwaczne. XL7 był duży. SX4 był mały.
Udźwig Suzuki 2006
- XL7: 1168 funtów. Duży SUV.
- Grand Vitara: 1175 GBP.
- Forenza: 981 GBP.
- Aerio: 955 £.
- Reno: 941 funtów.
- Werona: Brak danych.
Udźwig Suzuki 2007
- XL7: 1626 funtów. Ogromny wzrost. Nowe ciało?
- Inne modele (Aerio, Forenza, Grand Vitara, Reno, SX4): Brak danych.
Udźwig Suzuki 2008
- XL7: 1626 funtów. Stale wysoka nośność.
- Grand Vitara: 1178 GBP.
- Forenza: 926 £.
- Reno: 926 GBP.
- SX4: 893 funtów.
Udźwig Suzuki 2009
- SX4:






























